Do końca stycznia potrwa remont ulicy Dworcowej. Pasażerowie muszą przygotować się na utrudnienia

5

Do końca stycznia 2022 roku będzie realizowana inwestycja kompleksowego remontu ulicy Dworcowej w Kędzierzynie. Pasażerowie korzystający z dworca kolejowego muszą przygotować się na utrudnienia.

Inwestycję wartą blisko 2,8 miliona złotych realizuje firma Technical Solutions z Kędzierzyna-Koźla. Remont ma kompleksowy charakter. Projekt przewiduje wymianę nawierzchni oraz utworzenie nowego chodnika. Zmodernizowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie w nowoczesnym w systemie LED. Środki na remont ulicy Dworcowej pochodzą z budżetu miasta. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na 30 stycznia 2022 roku.

Z uwagi na wykonywane prace, mogą występować utrudnienia w ruchu. Wejście do budynku dworca kolejowego od strony Śródmieścia zostało zamknięte. Pasażerowie zobowiązani są do korzystania z wejścia od strony ulicy Tartacznej.

5 KOMENTARZE

  1. A remontujcie sobie nawet do dziesięciokrotnych końców styczni. Przestałem używać pkp jak znikł z rozkładu ostatni bezpośredni nad morze, tj. do Świnoujścia. Kiedyś jeszcze jeździły bezpośrednie do Ustki. Teraz bez przesiady nie da rady. Ja wyleczyłem się z pkp.

  2. Zdanie z artykułu (… Główne wejście do budynku dworca kolejowego zostało zamknięte. Pasażerowie zobowiązani są do korzystania z wejścia od strony ulicy Tartacznej. ….) Czy nie można przeprowadzać tak prac i zorganizować by jedno z dwóch wejść było jednak otwarte ? Przecież pasażerowie nie będą biegać by dostać się na perony dworca czy odwrotnie na przystanek komunikacji miejskiej od strony ulicy Grunwaldzkiej. Jest to nie przemyślane i głupie rozwiązanie tym bardziej że całą ulicę Dworcową będą przebudowywać. A więc śmiało można to jakoś zorganizować bo nie będą wykonywane prace w jednym miejscu. I od takich spraw jest U.M.

  3. W czasie remontu dworca zrobiono wokół dworca nową nawierzchnię,(kostka,bruk)dwa wejścia na dworzec są w idealnym stanie gdyż są po remoncie,to dlaczego mam wchodzić na dworzec od ulicy Tartacznej?A może dla „wygody”pasażerów kazać im jechać do Azot,tam też jest stacja PKP!

  4. Gdzies trzeba wydac unijne pieniadze, prowadzic inwestycje rowniez noca, tak jak to robia w EU, to sie zdazy przed zima!( naturalnie zachowujac cisze nocna)

Skomentuj