Do Kędzierzyna-Koźla przyjedzie mammobus. Panie mogą zbadać się bezpłatnie i bez skierowania

2

Listopadowa akcja Narodowego Funduszu Zdrowia „Pier(w)si badamy profilaktycznie” zawita do Kędzierzyna-Koźla już w przyszłą środę (17.11). Mammobus zaparkuje przy Hali Śródmieście o godz. 09:00 i pozostanie tam do 12:00. Kobiety między 50 a 69 rokiem życia, będą mogły poddać się badaniu mammograficznemu bezpłatnie i bez skierowania.

Celem akcji jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu nowotworów oraz poszerzenie wiedzy na temat profilaktyki. Bezpłatne badanie piersi, przeznaczone jest dla kobiet, które przez ostatnie 24 miesiące nie korzystały z tego badania lub otrzymały pisemne wskazanie do ponownego wykonania badania po upływie 12 miesięcy i nie były leczone z powodu raka piersi.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet w Polsce, jednak panie regularnie poddające się mammografii dużo rzadziej zapadają na tę chorobę, w porównaniu z tymi, które nie poddają się badaniom profilaktycznym.

2 KOMENTARZE

  1. Czyli dostępność badań jak w przypadku PSA i raka prostaty, Środa niemożliwość rejestracji(numer zajęty od 8 do 14)a w piątek brak miejsc, że też nie mam znajomości aby za darmo i bez skierowania zrobić badania.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj