Do Kędzierzyna-Koźla przyjechała młodzież z hiszpańskiego Alicante. Będą poznawać nasz region i kulturę

4

Uczniowie i nauczyciele z hiszpańskiego Alicante goszczą w Kędzierzynie-Koźlu. Poznają powiat, szlifują język i uczą swoich rówieśników języka hiszpańskiego. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika od siedmiu lat współpracuje z zagraniczną placówką.

Ostatni raz młodzież była u nas w 2019 roku, potem sytuacja związana z covidem wstrzymała wyjazdy. Teraz ponownie zawitali do powiatu, gdzie spotkali się z wicestarostą Józefem Gismanem oraz kierownikiem wydziału oświaty Aurelią Stępień.

– Jako były już nauczyciel wiem ile dają takie wizyty, ile się przez nie uczymy i co z nich wynosimy, ale wiem też, że z młodymi ludźmi świetnie się współpracuje, dlatego cieszę się, że po trzech latach widzimy się w naszym powiecie i nadal możemy uczyć się od siebie. Czas jest zupełnie inny niż kilka lat temu, covid, a teraz wojna w Ukrainie spowodowały, że żyjemy w nowej rzeczywistości, która bardzo dynamicznie się zmienia, a my musimy wciąż szybko reagować, by móc podążać dalej. Życzę wam, by przyjaźnie, które tu zawiążecie jak najdłużej przetrwały – mówił wicestarosta Józef Gisman.

Młodzi ludzie wraz z opiekunami będą u nas do poniedziałku. Dla naszych uczniów przygotowują widowiskowy wieczór hiszpański, który odbędzie się w kędzierzyńskim liceum. Dla naszej młodzieży to czas nie tylko wspólnej integracji, ale również nauki i poznawania kultury, jak zawsze chcemy wynieść z takich wizyt jak najwięcej – podsumowuje dyrektor II LO Katarzyna Arciszewska-Stępień.

4 KOMENTARZE

  1. O jak dobrze , nareszcie jacyś goście z innego kraju niż Ukraina. Już zaczynałem myśleć że świat składa się z dwóch państw , Polski i Ukrainy.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj