Do Kędzierzyna-Koźla przyjadą znani pisarze. Targi Książki nad Odrą już 2 czerwca

9
Z czytelnikami w Kędzierzynie-Koźlu spotka się m.in. Szczepan Twardoch. Zdj. Zuza Krajewska

Kędzierzyn-Koźle ponownie stanie się opolską stolicą literatury. Już w środę 2 czerwca rozpocznie się czwarta edycja Targów Książki Nad Odrą. Wśród pisarzy, którzy pojawią się na targach, znajdą się m.in. Ewa Kassala, Joanna Szczepkowska, Szczepan Twardoch oraz Mariusz Szczygieł.

„Targi Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2021” to jednodniowe wydarzenie literackie połączone z targami książki, które odbędzie się 2 czerwca na przystani „Szkwał” oraz na kozielskim rynku.

Na miłośników czytania będzie czekać bogata oferta wydawnicza, jak również spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, akcja „Płynne Czytanie” oraz spektakl teatru ulicznego. Głównym celem targów jest promowanie czytelnictwa i dotarcie z ofertą kulturalną do mieszkańców miasta i regionu. Gościnnie pojawią się na targach znani i lubiani pisarze oraz osobowości telewizyjne, w tym: Ewa Kassala, Joanna Szczepkowska, Szczepan Twardoch, Mariusz Szczygieł, Łukasz Orbitowski, Jakub Skworz, Michał Ciapiński „Pan Poeta”.

Po raz kolejny przeprowadzona zostanie akcja „Płynne czytanie”, której głównym sponsorem jest Grupa Azoty ZAK S.A. Wydarzenie składać się będzie z dwóch półtoragodzinnych rejsów po rzece Odrze. Ich głównym celem jest promowanie czytelnictwa i aktywnego spędzania czasu z książką dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Joanna Szczepkowska polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, pisarka i felietonistka, która podczas rejsów statkiem po Odrze będzie czytała polską literaturę i poezję, w szczególności Cypriana Kamila Norwida należącą do nurtu narodowo-wyzwoleńczego. Oprawa muzyczna podczas rejsów: Grzegorz May – gitara.

Na zakończenie czwartej edycji Targów planowany jest spektakl teatru ulicznego pt. „Kamienny” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Widowisko zrealizowane zostanie na kozielskim rynku.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku współorganizatorem wydarzenia zostało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli prezydent miasta Sabina Nowosielska oraz  marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, który przeznaczył na realizację wydarzenia dofinansowanie. Udział w targach jest bezpłatny.

9 KOMENTARZE

    • Wiem, wiem, Brajanku, jak kogoś znasz to jest znany, a jak nie znasz to nieznany. To logiczne, ale pokazuje niestety, że jesteś idiotą.

  1. Dwa nazwiska przyciągną ludzi-Twardoch i Szczygieł,to znakomici pisarze!! Będzie problem- w zwykły dzień ciężko w Koźlu znaleźć wolne miejsce parkingowe,więc już współczuję przyjezdnym!

  2. Czy znany kędzierzyński krytyk literacki Grzegorz P. wskaże nam czyje i jakie utwory czytać, a jakich nie spośród tych autorów? I czy wystartuje w płynnym czytaniu?

  3. Wie ktoś morze czy bendzie muj ulubiony poeta Zenek ?? Bardzo lubie te jego śpiewne wiersze. zawsze se suchamy z moim kolegom z odzialu Napolelonem ! Polecam karzdemu !! I fajnie sie jeszcze rowy kopie psyzy tych wieryszach !

  4. Kogo tu promujecie co robicie wiecie? . Anty-Polaka obłudnego Twardocha co Ojczyzny swej nie kocha . Złe świadectwo tylko daje bo się do niej nie przyznaje . Manifestuje to bezczelnie , chociaż skończył polską uczelnię . Ten pisarczyk bez talentu lubi siać wiele zamętu . Globalizacji jest ofiarą i się afiszuje dziarą . Niechaj go rozbolą gnaty za jego marne plagiaty .

Skomentuj