Do dzieci z Kędzierzyna-Koźla trafią 32 laptopy wraz z akcesoriami. Będą wsparciem w edukacji

5

Ta pomoc zapewni równe szanse w wejściu do świata technologii cyfrowej. Ponad 30 laptopów trafi do uczniów z Kędzierzyna-Koźla, których rodzice lub dziadkowie pracowali w Państwowych Przedsiębiorstwach Gospodarki Rolnej (PPGR).

32 nowoczesne komputery z oprogramowaniem i akcesoriami jeszcze we wrześniu zostaną przekazane dla dzieci i młodzieży jako wsparcie w procesie ich edukacji. Gmina skutecznie pozyskała na ten cel ponad 100 tysięcy złotych ze środków zewnętrznych.

Zakup sprzętu zrealizowano w ramach projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” (Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020), który w całości został sfinansowany z funduszy europejskich.

5 KOMENTARZE

 1. Nie widać głosów sprzeciwu i realizmu?

  Dopiero PiS pieniędzmi znienawidzonych Niemiec ( bo Unia to tylko złe Niemcy, reszta krajów przecież jest na ich postronkach ) pomyślał o PGR, na szczęście ich jeszcze nie odtwarza. Potomkowie pracowników coś otrzymają. Styropian o nich zapomniał, a Wałęsa zwany przez komunistów TW czy reformator Balcerowicz spisali na straty.

  Brawo dla miasta, że podziałali w tym temacie, zgłosili się do projektu i go przeprowadzili. Zawsze to jakiś „krużganek wiedzy” pod strzechami.

 2. Czy to prima aprilis?
  Co się dzieje? Gdzie ja żyję ? Czy to rzeczywistość albo jakiś inny wymiar.
  Wszyscy oszaleli.Jakie PGR-y,przecież to 50 lat temu było,pokolenie temu i żeby dzieci komputery dostawały z tej okazji że dziadek żył jak król,żarcie za darmo,same przywileje,normalna wypłata i dodatki.Ja pierniczę.
  Wy myślicie że PGR to byl jakiś łagier??

 3. Te komputery są w doskonałej specyfikacji dobrego producenta, do każdego dodano pakiet biurowy i mysz bezprzewodową. Muszę pochwalić naszą lokalną władzę i decyzję o zakupie tak dobrego sprzętu. Widać udział informatyka a nie jedynie urzędnika.

  Moje dzieci są zadowolone niesamowicie, ThinkBook z naklejką UE od spodu działa i cieszy me latorośle.

  Ja rozumiem, że PiS ma już dość UE i chce z niej wyjść, bo wszyscy wiemy, że Rosja oferuję Polakom dużo więcej, laptopy rosyjskie dużo szybciej działają i mają naklejkę Z.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj