Do Cisowej teraz tylko przez Sławięcice. Dojazd od strony Lenartowic zamknięty

4
Taki widok czeka kierowców, którzy próbują dojechać do Cisowej od strony Lenartowic.

W związku z remontem drogi powiatowej przebiegającej przez Cisową zamknięty został dojazd prowadzący na osiedle od strony Lenartowic.

W tej sprawie czytelnicy kontaktują się z nami od wczoraj. Mieszkańcy Cisowej pytają, dlaczego zamknięcie dojazdu nie zostało zapowiedziane. Mają też zastrzeżenia do słabego oznakowania. Znak informujący o kolejnym objeździe pojawia się dopiero na wylocie z Lenartowic. Wielu kierowców zmuszonych jest więc do zawracania.

Zamknięcie dojazdu ulicą Nałkowskiej od strony Lenartowic oznacza, że dojazd do Cisowej w obrębie miasta prowadzi tylko przez Sławięcice. Wyjeżdżając poza granice Kędzierzyna-Koźla na osiedle można dostać się też przez Raszową i Łąki Kozielskie, ale to już solidne nadrabianie drogi.

Jak przekazał nam Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu, zamknięcie dojazdu od strony Nałkowskiej może potrwać około 4 tygodni, o ile utrzyma się łagodna zima i możliwe będzie prowadzenie prac budowlanych. Początkowo zakładano, że ruch na obecnie przebudowywanym odcinku drogi powiatowej będzie dopuszczony, ale ze względu na głębokie wykopy i kwestie bezpieczeństwa okazało się to niewykonalne. Arkadiusz Kryś prosi kierowców o wyrozumiałość.

Remont realizowany przez starostwo powiatowe rozpoczął się na początku września. Wówczas zamknięty został główny dojazd do Cisowej od strony Kędzierzyna-Koźla – przez Kuźniczkę. Zgodnie z umową wykonawca na zakończenie prac ma czas do końca lutego.

4 KOMENTARZE

  1. Normalnie żal, zamknąć drogę i od września się tak długo z tym babrać, a tydzień przed świętami BN i tydzień po świętach to tam nic się nie działo, wszyscy mieli wolne, ludzie w biurokracji opamiętajcie się.

  2. Swego czasu byłem w Holandii tam odcinek dwupasmowej 20 km autostrady wyremontowano w jeden wekend
    droga została zamknięta w piątek wieczorem a w niedzielę wieczorem już malowali pasy w poniedziałek o godz. 6 można było jechać po wyremontowanej drodze

  3. Ten co podjoł decyzje o zamknieciu tej drogi powinien się w piekle smażyć
    Wszystkie służby mają jeździć do okoła
    Jest to normalne????

Skomentuj