Dni Miasta po raz pierwszy na przebudowanej alei Jana Pawła II

2

Przez rok rejon skrzyżowania alei Jana Pawła II z ulicami 1 Maja i Miłą, gdzie w ostatnich latach zwykle rozstawiana jest główna scena Dni Miasta, przeszedł głęboką metamorfozę. Czerwcowa impreza odbędzie się więc w nowym otoczeniu. Co się zmieni?

Tegoroczne Dni Miasta rozpoczną się w piątek 1 czerwca i zakończą późnym wieczorem w sobotę. Głównymi gwiazdami imprezy będą Margaret i Kult, o czym na dzisiejszej konferencji prasowej w urzędzie miasta poinformował Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Wystąpi także reggaeowy Ras Luta i popularny szczególnie wśród nastolatków piosenkarz i tancerz Jeremi Sikorski. Taki zestaw artystów gwarantuje, że tegoroczne święto Kędzierzyna-Koźla może być rekordowe frekwencyjnie. Organizacyjnie impreza będzie odbywać się w formule znanej z poprzednich lat.

O szczegółach tegorocznych Dni Miasta na dzisiejszej konferencji w magistracie opowiadał dyrektor MOK Piotr Gabrysz.

Główna scena zostanie rozstawiona przed rondem Konstantego Chmielewskiego. Wszystkie nowo urządzone skwery będą dostępne dla uczestników łącznie ze wzrastającym trawnikiem przed Domem Kultury „Chemik”, gdzie z pewnością wiele osób rozłoży się z kocami.

Jak powiedziała prezydent Sabina Nowosielska, w tej części alei Jana Pawła II zieleń nie została jeszcze uformowana w ostatecznej formie. Nasadzenia zostaną dokończone już po imprezie, aby uchronić je przed zadeptaniem.

W tym roku podczas Dni Miasta działać będzie tradycyjna strefa gastronomiczna. Poprzednio imprezę połączono ze zlotem food trucków, co spotkało się z dużą przychylnością. To nie oznacza, że zlotu nie będzie. W najbliższą sobotę i niedzielę furgonetki z jedzeniem rozstawią się przed Domem Kultury „Koźle”.

Podczas poprzednich Dni Miasta mieszkańcy nie do końca byli zadowoleni z wesołego miasteczka, które mocno trąciło myszką, a niektóre urządzenia obecni 40-latkowie pamiętali z własnego dzieciństwa. W tym roku ta część Dni Miasta ma stać na wyższym poziomie. Do Kędzierzyna-Koźla przyjedzie lunapark z Czech.

Tegoroczną nowością Dni Miasta będą rozgrywki e-sportowe w Hali Śródmieście KK-Tournament.

2 KOMENTARZE

Skomentuj