Dni miasta, jakie znacie, to już przeszłość. Imprezę trzeba wymyślić od nowa

2

Dwudniowy festyn z koncertami na wyłączonym z ruchu fragmencie głównej ulicy Kędzierzyna-Koźla – tak w ostatnich latach wyglądały dni  miasta, największa impreza organizowana lokalnie. O ile na początku po latach eksperymentów z lokalizacją taką formułę mieszkańcy przyjęli entuzjastycznie, w końcu ona także zaczęła się wyczerpywać. Dlatego to święto Kędzierzyna-Koźla trzeba wymyślić od nowa. W tym roku ma to być festiwal trwający aż kilka miesięcy. Okazja jest jednak szczególna.

– Dni miasta odbędą się, ale pod inną nazwą i w innej formule – wyjaśnia prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

Nad przygotowaniem święta miasta pracować mają wszystkie jednostki zajmujące się szeroko rozumianą kulturą z ramienia gminy. Poza urzędnikami magistratu będą to również Miejski Ośrodek Kultury – główny organizator dni miasta w poprzednich latach – Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tak szeroko zakrojone przedsięwzięcie ma uzasadnienie – w tym roku Kędzierzyn-Koźle obchodzić będzie 40. urodziny liczone od 1975 roku, gdy odrębne wcześniej Kędzierzyn, Koźle, Sławięcice i Kłodnica zostały połączone w jeden organizm. Co prawda dokładna data utworzenia miasta przypada  15 października, ale świętowanie zacząć ma się już w czerwcu.

– Zorganizujemy obchody 40. rocznicy miasta. To nie będzie dwudniowa impreza, a cały cykl spotkań kulturalnych i nie tylko dla wszystkich naszych mieszkańców, który w październiku zakończy się oficjalnymi uroczystościami  – zapowiada prezydent.

2 KOMENTARZE

  1. Dziękuje Pani Prezydent…rewelacja już nawet w tej dziurze nie będzie koncertów, imprezy w centrum, atrakcji dla dzieci itp. żałuję że głosowałem na Panią.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj