Dmytro Pashytskyy na dłużej w ZAKSIE! Środkowy przedłużył kontrakt z mistrzami Polski

4

Odkrywamy karty – kolejnym zawodnikiem, który pojawi się w składzie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w następnym sezonie jest doświadczony środkowy – Dmytro Pashytskyy. – W ZAKSIE odnalazłem na nowo radość z gry w siatkówkę – podkreślił nasz zawodnik.

Obecny sezon jest pierwszym Dmytro Pashytskiego w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, wcześniej doświadczony zawodnik występował w Treflu Gdańsk, gdzie trafił po rozwiązaniu kontaktu  z Zenitem Petersburg. ZAKSA jest czwartym plusligowym klubem w bogatej karierze Dmytro Pashytskiego. Swój debiut na boiskach PlusLigi Dima zanotował w sezonie 2014/2015, trafiając do Cuprum Lubin, rok później grał w Asseco Resovii Rzeszów, a w sezonie 2016/2017 w Lotosie Trefl Gdańsk. Jednak to w Kędzierzynie-Koźlu niespełna 36-letni środkowy postanowił zatrzymać się na dłużej.

Obecny sezon Dmytro Pashytskyy już może zaliczyć do udanych, doświadczony zawodnik bardzo dobrze odnalazł się w Kędzierzynie-Koźlu i jak podkreślił decyzja o przedłużeniu kontraktu z ZAKSĄ nie należała do trudnych. – Bardzo się cieszę, że zostaję tutaj na dłużej, bycie częścią #ZAKSAfamily to dla mnie ogromne wyróżnienie. Musze przyznać, że to, co działo się na przestrzeni ostatniego roku poza siatkówką sprawiło że niemal straciłem radość z gry.  Odnalazłem to na nowo właśnie tutaj, w tej grupie, z tą drużyną. Dla mnie to ogromna przyjemność być częścią tej drużyny, obserwować na co dzień kolegów, którzy wychodzą nastawieni na walkę o zwycięstwo w każdym meczu. Będąc w takim miejscu, wśród takich ludzi i tutaj mam na myśli zarówno zawodników, sztab, kibiców wszystkich, którzy tworzą tutaj niesamowitą społeczność, wszystko wygląda inaczej. Muszę przyznać, że decyzja o zastaniu w ZAKSIE na dłużej była wyjątkowo łatwą i szybką do podjęcia – podkreślił nasz zawodnik.

Na koncie naszego środkowego jest już pierwsze trofeum zdobyte w kędzierzyńskich barwach (Puchar Polski 2023), Dmytro Pashytskyy z optymizmem patrzy jednak w przyszłość, razem z ZAKSĄ mierząc w kolejne trofea. – Od wielu lat obserwowałem grę i sukcesy ZAKSY. Fakt, że po tym czasie mogę być częścią tej drużyny i razem z kolegami walczyć o najwyższe cele jest dla mnie czymś wyjątkowym. Zdaję sobie sprawę, że przed nami ambitne cele i walka o najwyższe trofea. Sam sobie również stawiam wysoko poprzeczkę, wierzę, że uda nam się sprostać oczekiwaniom i nie zawiedziemy naszych fanów – dodał środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Źródło: Zaksa.pl

4 KOMENTARZE

  1. Środkowi niedługo będą mieć prawie 80 lat łącznie. Najstarszy środek w lidze się szykuje. Jak odejdzie Huber to znowu bedzie kolejne osłabienie. Szkoda, że z Bieńkiem się nie dogadali i poszedł do Zawiercia. Gość tłucze zagrywką, która w tym sezonie kuleje u nas. Huber też dobrze zagrywa. Paszycki teraz już tak dobrze nie gra jak w pierwszej części sezonu. Potrzeba młodych i dynamicznych zawodników przy tylu meczach do rozegrania w lidze i LM.. Niby miał być jeszcze Averill z Olsztyna ale coś cicho w tej kwestii ostatnio. Jeszcze o Takvamie się mówiło. Najlepiej, żeby został Huber ale niby ma iść do Jastrzębia. Co sezon to na jakiejś pozycji Zaksa się osłabia, zamist odwrotnie. Zobaczymy jak to się skończy. I jakiegoś lepszego rezerwowego na trzeciego przyjmującego by się przydało ściągnąć.

    • Masz jakiś problemator sromek, czy jak się tam wabisz? Za cienki jesteś w pasie na dysputy. Ty w ogóle poziomu nie masz, jak się czyta te twoje fraszki. Spłodzić nic sensownie nie potrafisz odnośnie meczu, czy transferów a udajesz oświeconego. Wykaż się jakąś wiedzą a nie za klauna robisz i się ośmieszasz. Po co pierdzisz od rzeczy jak nie masz nic sensownego do napisania. Nieźle masz beret zryty kogucie. Niczym ulice w Benzen City. Fora pomyliłeś frustracie w drodze do psychiatryka.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj