Długi weekend na drogach powiatu: osiem kolizji i dwóch pijanych kierowców

0

Zakończył się długi czerwcowy weekend. Przez ten czas bezpieczeństwa podróżnych pilnowała większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. Na szczęście na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nie odnotowano wypadków, natomiast 8 zaistniałych kolizji okazało się być niegroźnymi. Mundurowi sprawdzili trzeźwość u ponad 700 kierujących. Nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz alkohol to wciąż główne przyczyny zdarzeń na drodze.

Dla policjantów ruchu drogowego każdy długi weekend na drogach to czas intensywnej pracy. Policjanci kontrolowali m.in. prędkość, sposób przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierujących. Policjanci wykonali ponad 700 badań stanu trzeźwości kierowców. Z tej liczby 2 osoby były pod wpływem alkoholu – poruszali się rowerem.

Funkcjonariusze ruchu drogowego na szczęście nie mieli zgłoszeń o wypadku, odnotowano jedynie 8 niegroźnych kolizji. Najczęstszymi przyczynami tych zdarzeń to nadmierna prędkość i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu

Na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego świąteczny weekend był dosyć spokojny, jednakże policjanci apelują o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominają też wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

Skomentuj