Długi weekend na drogach naszego powiatu: 13 kolizji, 3 nietrzeźwych kierowców i 73 z ciężką nogą

2
Fot. policja/archiwum

W miniony długi weekend na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego policjanci prowadzili działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze przebadali ponad 800 kierujących na obecność alkoholu, ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących, zatrzymali 5 praw jazdy i 13 dowodów rejestracyjnych, 73 kierowców którzy przekroczyli prędkość.

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego Wydziału Ruchu Drogowego w dniach od 3 do 6 czerwca przeprowadzili wzmożone działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Celem akcji było wykluczenie z dróg kierujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze zwracali również szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, stan techniczny pojazdów, stosowanie się do zasad ruchu drogowego  oraz prawidłowość przewożenia pasażerów.

Podczas prowadzonych działań mundurowi między innymi ujawnili 73 kierowców, którzy przekroczyli prędkość, 3 z nich straciło prawo jazdy. Skontrolowali trzeźwość 812 kierujących, z tej liczby 3 było pod wpływem alkoholu, 2 z nich straciło prawo jazdy. Policjanci zatrzymali 3 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić bez uprawnień. 13 kierowcom zatrzymali dowody rejestracyjne w tym 8 za nieprawidłowy stan  techniczny pojazdu a 5 za brak badania technicznego. Odnotowali 13 kolizji z czego 2 spowodowane były przez zwierzynę leśną.

Policja przypomina:

W dalszym ciągu apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy kto kieruje pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg. Dlatego, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

    • Spod drzewa dającego cień… ja nie wiem jak można tam jeszcze dać się wysuszyć… ach tak jak Polak straci 5s to tak jakby przegrał życie. W weekend Polacy spieszą się odpocząć.

Skomentuj