Dlaczego dochodzi do dewastacji mieszkań komunalnych? Agata Morkis, dyrektor MOPS, gościem Studia KK24.pl

11

Niektórzy latami starają się o mieszkanie komunalne i z różnych powodów nie mogą go dostać. Inni dostają, lecz nie potrafią uszanować. Dewastują, zadłużają, doprowadzają do ruiny. Dlaczego tak postępują? Czy nie ma narzędzia zmuszającego do zmiany takich zachowań? Czy istnieje sposób by rozwiązać ten problem? Na te pytania postara się odpowiedzieć Agata Morkis, nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej:

Zobacz też, jak wyglądało wejście do zdewastowanego mieszkania komunalnego:

 

11 KOMENTARZE

  1. Jedyny sposób na to żeby nie było dewastacji mieszkań socjalnych to likwidacja mieszkań socjalnych. Menele i patole biorą z mopsu tysiące i dostają jeszcze mieszkanie za darmo. Powinni dostac namiot wojskowy na czterech i koksownik na zimę i tyle jak robią to co robią z mieszkaniami.

  2. Władza w tym radni podnoszą tylko czynsze do tego MZBK chowają się za rzekomymi przepisami i pandemią nie ponosząc żadnych odpowiedzialności w tym nie podejmują żadnych decyzji. Tym samym pozwala się uciążliwej (w zachowaniu) patologii na mieszkanie dosłownie w luksusie bez płacenia do tego z dużymi zaległościami. Znam przykład z autopsji. I dlatego my społeczeństwo czyli zwykli ludzie nie możemy otrzymać mieszkań bo patologia jest pierwsza. Natomiast mieszkańcy lokali komunalnych co róż otrzymują podwyżki czynszu pomimo nie przestrzegania regulaminu MZBK przez zamieszkałą patologie w tym nie uiszczania przez nich opłat. Do tego błędem jest dawanie czy to bezdomnym czy cyganom lub pijakom mieszkań po remontach. Następnie MOPS rozdaje społeczne pieniądze i uczy takich pasożytowania na ludziach pracujących i płacących uczciwie. A oni to wykorzystują i wcale się nie mają zamiaru zmienić. Gdzie tu logika ? MOPS jest śmieszny z tymi mitingami….. To jest mydlenie oczu ludziom.

  3. Żul, menel nie ma potrzeb, bo taki wybrał model życia, socjaliści wszelkiej maści wmówili ludziom, że im się coś od państwa należy, wszystko się należy. PASOŻYTY społeczne utrzymywane z naszych podatków. Tak samo urzędnicy utrzymywani z podatków ludzi pracujących w firmach które coś tworzą, produkują (nie dotyczy górnictwa, które generuje zysk ujemny). Takiemu urzędnikowi, który nigdy nie pracował u Polaka w firmie, nie ma pojęcia jak obchodzić się z pieniędzmi, budżet gminy to skarbonka.
    Cackanie się z patologią prowadzi do jeszcze większej patologii jak na filmie.

  4. Ja myślę że oni dewastują bo im się nie podoba wystrój w środku i chcą żeby im wyremontować na nowo. Gdyby dawali te mieszkania w normalnym standardzie to nikt by nic nie niszczył a tak dają ludzią byle co.

  5. Ale jaja, niby dyrektor, a z wysławianiem się ma kłopot. Może pytania i temat niewygodny? Biedny on i taki bezradny. Chłopie, zaznacz im w umowie, że jak będzie w lokalu syf, to won na obrzeża miasta do namiotu z koksownikiem.

  6. Jedyny i słuszny sposób to wyprowadzka do kontenera teraz na wiosnę a jak przyjdzie zima problemy się skończą tylko trzeba zakręcić kurek z rozdawaniem nie swoich pieniędzy. Prosta i skuteczna metoda na pozbycie się patologii.

  7. Gdy by musieli płacić za te mieszkania, to by o nie dbali, winę za to ponoszą ci którzy te lokale wynajmują i utrzymują tych darmozjadow

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj