Dla nich Polska to silna rodzina. Marsz promujący tradycyjne wartości przeszedł przez Koźle

7

Jak co roku „Marsz dla Życia i Rodziny” przyciągnął na kozielskie ulice wielu zwolenników tradycyjnych wartości. To już szósta edycja tego wydarzenia w Kędzierzynie-Koźlu.

Rozśpiewany korowód wyruszył z Rynku, przeszedł ulicą Piastowską, Chrobrego i zakończył marsz na stadionie Odry. Tam odbywa się dalsza część imprezy – 24. Festyn Charytatywny Wakacje Dzieciom, z którego dochód przeznaczony zostanie na organizację wypoczynku wakacyjnego dla najuboższych dzieci i młodzieży z terenu miasta. Tegoroczne hasło marszu to „Polska rodziną silną”.  Maszerującym towarzyszyła Orkiestra Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej i grupa rekonstrukcyjna. W korowodzie można było dostrzec też prezydent Sabinę Nowosielską.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny w Polsce jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny.

7 KOMENTARZE

  1. nie rozumiem dlaczego pani prezydent tak się cieszy czyżby nie widziała zaśmieconych chodników których nikt nie sprząta?

    • Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy nie nauczą się nie zaśmiecać otoczenia w którym mieszkają.
      Tak trudno podejść do kosza i tam umieścić to, co dotychczas beztrosko wyrzuciło się na chodnik, ulicę, skwerek…

  2. To ile osób tam szło, bo jak pisze: wiele. 50 czy 60. Gdyby nie orkiestra i ten TIR to 20m drogi by zajęli. Po za tym te maszty na flagi to chyba ONR nosi. Czyli panienki są z tej superpatriotycznej a nawet nadpatriotycznej organizacji?

  3. A gdzie uczestnik wszystkich heppeningow w kk michal n?czyżby PO popierała tylko zabijanie dzieci, a nie ich rodzenie?kawał lewactwa

Skomentuj