Dla nich budowlanka nie ma żadnych tajemnic. Uczniowie błysnęli na ogólnopolskim konkursie. ZDJĘCIA

1

Dla Zespołu Szkół nr 1 z Kędzierzyna-Koźla XXXII edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych zakończyła się wielkim sukcesem. Uczniowie szkoły zwyciężyli na etapie centralnym olimpiady wyprzedzając ponad 600 rówieśników ze 156 szkół w kraju.

Udział szkoły w olimpiadzie rozpoczął się zawodami szkolnymi, które odbyły się w listopadzie ub. roku. W ich wyniku zakwalifikowano pięciu reprezentantów do zawodów okręgowych (II stopnia). Zawody w okręgu południowo-zachodnim odbyły się w Nysie.

W zawodach, w naszym okręgu, wzięło udział 53 uczniów z 13 szkół – techników budowlanych – województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Świetny wynik uzyskali: Robert Domin (4. miejsce) oraz Łukasz Kampa (7. miejsce) – obaj z klasy 3aT, zdobywając prawo udziału w finale centralnym. Naszą szkołę drużynowo sklasyfikowano na drugim miejscu.

Miejsca naszych pozostałych reprezentantów:

Olaf Wilczek                   (3aT)     – 13,

Thomas Thomalla           (3aT)    – 21,

Szymon Kostka               (3at)     – 30.

W Wodzisławiu Śląskim odbył się finał centralny (III stopnia). W zawodach wzięło udział 80 uczniów z 37 szkół – techników budowlanych – z całego kraju, wyłonionych w wyniku zawodów w 12 okręgach (łącznie w tej edycji olimpiady w zawodach okręgowych wzięło udział 668 uczniów ze 156 szkół). Wśród najlepszych znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie–Koźlu: Łukasz Kampa, który uzyskał tytuł laureata olimpiady wiedzy i umiejętności budowlanych oraz Robert Domin, który zdobył tytuł finalisty olimpiady wiedzy i umiejętności budowlanych. W swoim dorobku szkoła prowadzona przez powiat posiada już kilkunastu laureatów, finalistów i uczestników finałów centralnych. Uczestników zawodów olimpiady różnych stopni przygotowuje od wielu lat mgr Zbigniew Romik.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj