Dieta, nawadnianie i aktywność to sekrety zdrowego serca. Mieszkańcy korzystali z badań i porad

3
Starosta Paweł Masełko podczas kontroli ciśnienia krwi.

Dbając o nasze serce, dbamy o całe ciało. To, jak się odżywiamy, jaki tryb życia prowadzimy, ma ogromny wpływ na to, w jakim stanie będzie nasze serce. Dzisiaj w Domu Kultury „Chemik” odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych.

Starostwo powiatowe wraz z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca w Domu Kultury „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowali dzień troski o swoje serce. To spotkanie, którego celem była profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych

Wydarzenie rozpoczął dr Janusz Prokopczuk, ordynator Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, Centrum Sercowo-Naczyniowego w Kędzierzynie-Koźlu, wykładem o tym, w jaki sposób sami możemy zatroszczyć się o zdrowie naszego serca.

Bardzo nam zależy, aby podnieść poziom edukacji zdrowotnej naszych mieszkańców. Pamiętajmy, że sześćdziesiąt procent dbałości o nasze zdrowie to jest dbanie o siebie. Dzięki regularnemu uprawianiu sportu, odpowiedniej diecie i dobremu nawadnianiu organizmu, jesteśmy w staniu uniknąć dużych powikłań sercowo-naczyniowych, jak udar, zawał. Doszliśmy do wniosku, że edukować, zapobiegać, jest dużo łatwiej niż leczyć – mówi dr Janusz Prokopczuk.

Mieszkańcy miasta mogli liczyć na bezpłatne konsultacje kardiologa, dietetyka, diagnosty laboratoryjnego, zmierzyć ciśnienie i cukier.

Z badań skorzystał starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, Paweł Masełko.

Profilaktyka jest najważniejsza i dlatego wraz z Polsko-Amerykańską Kliniką Serca wychodzimy do mieszkańców. Dajemy możliwość zrobienia na miejscu podstawowych badań, nigdy nie dosyć tego typu informacji dla nas, pacjentów. Im szybciej wyłapiemy nieprawidłowości, tym szybciej zadziałamy – mówi Paweł Masełko.

3 KOMENTARZE

  1. Pani Redaktor, przekazując nam wypowiedź starosty Masełki, popełniła Pani błąd w pisowni spójnika >dlatego<, pisząc go rozdzielnie.

  2. Zdradzę wam jak zachować zdrowe serce.Mało jeść,mało pracować,unikać urzędów,nie czytać wiadomości w necie,nie palić papierosów,unikać toksycznych ludzi,nie przejmować się pierdołami.
    100 lat jak w banku

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj