Deszczowej pogody ciąg dalszy. Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dla mieszkańców powiatu

1

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego prognozuje się burze z opadami deszczu sięgającymi do 50 mm i wiatrem w porywach do 80 km/h oraz grad. Alert obowiązuje od czwartku od godz. 14 do piątku do godz. 2 w nocy. Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Ostrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 70%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Ważne:
Od: 2020-06-18 14:00
Do: 2020-06-19 02:00

1 KOMENTARZ

  1. Popadało! W trakcie przechodzenia frontu atmosferycznego byłam w samochodzie na drodze nr 426 w najwyższym jej punkcie na Wzgórzach Chełmskich. Ani ostro nie wiało, ani ostro nie grzmiało, ani nie padał grad. Ale takiego intensywnego deszczu dawno nie widziałam! Wycieraczki nie nadążały ze zgarnianiem jej z szyb. Kawałek dalej, na wysokości Zalesia Śl. było zupełnie sucho – ani nie pokropiło. Miłym zaskoczeniem było, że w mieście też popadało. Jednak z przykrością stwierdziłam, że w centrum, ze skrzyżowania Al. Jana Pawła II z ulicą Dra Judyma i Pl. Wolności, spływająca z Alei woda utworzyła po obu jej stronach, na jezdni, ogromne kałuże!

    To się nazywa „fachowe partactwo”, jakiego dawno nie widziałam. Po takim remoncie i przebudowie tej drogi?!! Gratuluję „umiejętności” Panowie Drogowcy. I gratuluję temu, kto przyjął wykonanie tej roboty.

    I znowu pieniądze wyrzucone, już w nie przysłowiowe, tylko realne błoto. Czemu mnie to nie dziwi?

Skomentuj