Desperat postawił na nogi policję i pogotowie. Powiedział, że chce się zabić

2

W sobotę około godz. 23.40 do dyżurnego komendy powiatowej policji wpłynęło zgłoszenie o próbie popełnienia samobójstwa w jednym z mieszkań przy ulicy Piastowskiej w Koźlu.

Na miejscu interweniowała policja oraz załoga pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusze po wejściu do mieszkania zastali nietrzeźwego 38-latka, który oznajmił, że chce się zabić. Pogotowie na miejscu przebadało desperata, nie kwalifikował się on jednak do przewiezienia do szpitala. Dalsze czynności prowadzi policja.

MN

2 KOMENTARZE

  1. Psychiatria w Polsce jest nad przepaścią, tak jak ludzie, którym ma pomagać. Tak źle jeszcze nie było, zwłaszcza na przepełnionych oddziałach dziecięcych. „W przeliczeniu na liczbę mieszkańców Polska jest na przedostatnim miejscu w Unii Europejskiej (za nami jest jedynie Bułgaria). Mamy zaledwie 90 lekarzy tej specjalności na 1 mln ludności, podczas gdy w Finlandii, która zajmuje pierwsze miejsce, jest 236 psychiatrów, w Szwecji – 231, Holandii – 230, Francji – 228, na Litwie – 225, w Niemczech – 223, a w Grecji – 219. Najtrudniejsza sytuacja jest w psychiatrii dziecięcej. Lekarzy tej specjalności jest zaledwie 402 – powiedział prof. Gałecki. Już teraz brakuje 200 lekarzy tej specjalności”.

Skomentuj