Deptak na ulicy Głowackiego? Urząd pyta mieszkańców o zdanie. Ankieta w internecie

4

Swoje uwagi odnośnie rewitalizacji ul. Głowackiego wciąż można zgłaszać za pośrednictwem ankiety internetowej. Pierwsze opinie zebrano także na miejscu. Przedsiębiorcy oraz zainteresowani mieszkańcy spotkali się z projektantami podczas spaceru w centrum Śródmieścia.

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogli podzielić się swoimi propozycjami i uwagami na temat przebudowy ul. Głowackiego bezpośrednio z osobami, które będą odpowiedzialne za przygotowanie rozwiązań projektowych. Zebrane w terenie sugestie, zostaną wzięte pod uwagę przy tworzeniu koncepcji. W dalszym ciągu można również podzielić się swoim zdaniem poprzez ankietę internetową: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmNWIaRv_wj7hY1j-fblx41tUDlOmlXVRgCEPNrbTkDMkFkw/viewform.

Przebudowa ul. Głowackiego będzie realizowana w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Projekt jest współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

4 KOMENTARZE

  1. Jeden deptak już jest na ulicy Wojska polskiego bo tak jest oficjalnie zapisane, na którym to urząd Kędzierzyna-Koźla daje pozwolenie na handel naprzeciw sklepu z tym samym towarem,dla opłaty 150zl, opłatę pobiera straż miejska,tyle że te 150zl to jedna opłata jaką pobiera urząd za wszystkie miejsca jakie ta Pani obstawia,wiem to od samej straży miejskiej,czyli zielonych namiotów jest już kilka a następny ma stać obok Godylli cukierni, dzieląc 150 na 4-5 miejsc wychodzi 30 ponad 30zl za stoisko,na każdym stoisku chińska waga bez legalizacji,posiadanie jednej kasy fiskalnej,gdzie powinna być kasa fiskalna na każdym stoisku,czyli brak kilku kas fiskalnych,brak czytnika kart który powinien być na każdym stoisku tej Pani bo tak mówi zapis ustawy od stycznia.Brak informacji o pochodzeniu owoców.Sklepikarz płaci podatki cały rok na okrągło,ma na głowie skarbówkę, PIH i sanepid,a urząd daje pozwolenia niczym w latach 90-tych na czarny handel na deptaku,jest tyle sklepów wolnych w Kędzierzynie-Koźlu do dzierżawy więc zachęcam by urząd proponował tej Pani całoroczny legalny handel,sklepikarze nie zgadzajcie się na deptaki bo wam naprzeciwko waszych sklepów urząd da pozwolenia na handel uliczny.Konkurencja ma być zdrowa,na terenie Kędzierzyna-Koźla stoją namioty Berry gdzie wszystko działa legalnie,pod zielonymi namiotami tej Pani natomiast pomimo wymogu kas fiskalnych-brak kas, wszędzie wagi bez legalizacji i niedozwolona sprzedaż bez czytników kart,brak oznaczenia pochodzenia produktu.
    Gratuluję wspierania przez urząd miasta takiego handlu a dobijania legalnie działających osób prowadzących sprzedaż owoców na Manhattanie,targowiskach czy też w sklepach . Bardzo proszę stronę kk24 o publikacje tego być może ktoś się w końcu tym zainteresuje.

  2. Komu tam potrzebny jest deptak??? Wieczorem strach tamtędy przejść, nie ma tam sklepów,ani restauracji, pieniądze proszę przeznaczyć na ścieżki rowerowe.Kto wpadł na taki….. pomysł??

Skomentuj