Delegacja z mazurskiego Pisza odwiedziła Kędzierzyn-Koźle. Podpisano porozumienie o współpracy

8

Ta umowa to tylko formalność. Zapoczątkowana dekadę temu przyjaźń Kędzierzyna-Koźla z Piszem trwa w najlepsze. Pomimo odległości dzielącej nas od miasta na Mazurach mamy podobne cele, zainteresowania i wartości.

Na Opolszczyźnie gościmy delegację z partnerskiego samorządu. Głównym punktem wizyty jest podpisanie porozumienia o  współpracy. Ten uroczysty moment miał miejsce w Sali Chwały ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie pojawiła się również okazja do zobaczenia z bliska najważniejszych trofeów i spotkania z zawodnikiem Korneliuszem Banachem.

Dobre relacje pomiędzy miastami z Opolszczyzny i Mazur rozwijają się na wielu polach. Obejmują ona m.in. wymianę  informacji i współpracy w dziedzinach: oświaty, kultury, sportu, turystyki, ochrony środowiska czy pozyskiwania środków zewnętrznych.

8 KOMENTARZE

 1. Ale jaja, co zapizialy Pisz może nam zaoferować lub odwrotnie? Zamiast ciągnąć do najlepszych bierzemy się za współpracę z zaściankiem Europy.

  • Byłeś Realisto w Piszu? :D 'zapizialy’ czy chodziło Ci o 'zapyziały’, bo jeśli tak, to wręcz przeciwnie, może zaoferować naukę dbania o czystość powietrza, jezior, lasów :) zaścianek Europy, z tym co najważniejsze i najbardziej wartościowe czyli wolnością (nie tylko) płuc pozdrawia :)

 2. Ciekawie jak goście przyjęli dawkę benzenu w nocy 278,7 ug/m3 i przestało mierzyć bo przekroczyło skalę.
  UM Nowosielskiej pod referendum!

 3. Przyjaźnią się nie miejscowości tylko ludzie. W powiecie piskim jest wieś Okartowo w której jest utworzona stanica Mazurskiej Służby Ratowniczej założona w 1978 r i prowadzona przez kędzierzanina Komandora Andrzeja Chudzickiego. Nieżyjący już niestety, wspaniały człowiek z charyzmą. Do dzisiaj działają tam ludzie z Kędzierzyna-Koźla. Stanica jest nad brzegiem jeziora Śniardwy co stwarza wspaniałe warunki do odpoczynku w czystym środowisku.
  Ja oceniam ten pomysł współpracy pozytywnie.
  A co do benzenu to może po rewizycie w Piszu i Okartowie władze naszego miasta zrozumieją jaką wartością dla ludzi jest czyste powietrze.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj