Defibrylator również na kozielskim rynku. Kolejne urządzenie kupił Powiatowy Bank Spółdzielczy

1

W ramach akcji „Ratuj, bo możesz” Powiatowy Bank Spółdzielczy dokonał zakupu defibrylatora, który będzie zamontowany w placówce Banku przy ul. Rynek 6a.

Jak twierdzi prezes Alina Szewior „tego rodzaju inicjatywa społeczna to bardzo ważny element dbania o mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Powiatowy Bank Spółdzielczy wspiera tego typu projekty, dlatego z chęcią przyłączył się do tak szczytnej akcji. Zakupiony defibrylator w razie konieczności ma posłużyć zarówno klientom, pracownikom oraz mieszkańcom miasta”.

Dzięki przedsiębiorcom odpowiedzialnym zawodowo i społecznie w naszym mieście powiększa się mapa dostępnych urządzeń ratujących życie.

Dodatkowo w ramach akcji „Ratuj, bo możesz” KKPP Sp z o.o. zorganizował w dniu 24 marca szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy i obsługi AED. Szkolenie poprowadził Pan Adam Gajdecki – ratownik medyczny a uczestnikami byli pracownicy firm, które zakupiły sprzęt.

Podczas szkolenia była możliwość praktycznych ćwiczeń na fantomie z prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Według opinii uczestników, szkolenie było bardzo dobrze przygotowane pod względem merytorycznym i praktycznym.

Przypominamy, że więcej informacji na temat Kampanii społecznej Gminy Kędzierzyn-Koźle można znaleźć na stronie: www.ratujbomozesz.kedzierzynkozle.pl

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj