Decyzja w sprawie przywrócenia szpitala zależy od wojewody. Ministerstwo odpowiedziało staroście

3

O przywróceniu szpitala w Koźlu zdecyduje wojewoda opolski. Powiat otrzymał odpowiedź na pismo z ministerstwa zdrowia dotyczące statusu szpitala w Koźlu. Skierowano je do starosty powiatu.

Czytamy w nim, że jednoprofilowy zakres obecnych świadczeń jest tymczasowy. – Wynika on wprost z decyzji wojewody opolskiego, zawierającej polecenie przeprofilowania szpitala w jednoimienny do odwołania – napisało ministerstwo. Dalej czytamy, że zamiana szpitala do poprzedniego stanu wymaga zmiany lub odwołania decyzji wojewody.

W piśmie nie podano szczegółów ani daty, kiedy szpital mógłby przynajmniej częściowo zacząć powracać do poprzedniej działalności. Dziś takich informacji nie przekazało też ministerstwo zdrowia tłumacząc, że sytuacja szpitali jednoimiennych jest wciąż analizowana. Wcześniej natomiast ministerstwo ogłosiło, że na początku czerwca podana ma zostać lista szpitali, które będą przekształcane w pierwszej kolejności.

Źródło: starostwo powiatowe

3 KOMENTARZE

  1. przecież to się kupy nie trzyma jak i inne historie opowiadane przez ministrów zdrowia. Jeśli to decyzja wojewody, to proszę bardzo, niech od poniedziałku zmieni nasz szpital na zwykły. Ale tego nie zrobi bo musi poczekać, co mu baza zaleci. Już kiedyś był taki wojewoda, co go w teczce z Rzeszowa przywieźli. Ten nie lubił opolskiego, a ten swój i jakiś taki nijaki.

      • @resta nie jest jakiś tam co za jeden, jakiś taki bylejaki. Jest przedstawicielem Suwerena. A Suweren po to wybiera swoich przedstawicieli, by ci w sposób właściwy Go reprezentowali. M.in. poprzez włąściwe decyzje odnośnie przekształceń szpitali w szpitale jednoimienne.

Skomentuj