Dębowa gotowa na przyjęcie plażowiczów. W tym roku dostępne dwa kąpieliska i plaża komercyjna

0

Dobre wiadomości dla amatorów wypoczynku nad wodą. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kędzierzynie-Koźlu sprawdził czystość wody w Dębowej. Jest ona zdatna do kąpieli, co oznacza, że od soboty, 15 czerwca otwarte są dwa ogólnodostępne kąpieliska strzeżone.

W tym sezonie do dyspozycji mieszkańców będą dwa otwarte kąpieliska strzeżone: „Centralne” i „Stodoła”, z kolei przy ośrodku Makadam znajdzie się komercyjna plaża. Przed rozpoczęciem sezonu kąpielowego nad Dębową trafiło 300 ton piasku, dzięki czemu rozbudowana została jedna z plaż. Równolegle prowadzona jest zbiórka publiczna z przeznaczeniem na dalsze prace w tym zakresie. Tegoroczną nowością jest przebieralnia na kąpielisku „Stodoła”.

W ubiegłych dniach na dwóch ogólnodostępnych plażach pojawili się pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kędzierzynie-Koźlu. Woda w zbiorniku nadaje się do kąpieli. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się na strzeżonych plażach czuwać będą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Kędzierzyna-Koźla.

 

Skomentuj