Debiut przed publicznością mają za sobą. Chór powiatowy dał swój pierwszy koncert

0

Po wielu tygodniach przygotowań i prób odbył się pierwszy koncert chóru powstałego pod egidą kędzierzyńskiego starostwa powiatowego.

Koncert zaplanowano w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu. Uczestnicy wraz ze swoim mentorem i dyrygentem Gotfrydem Włodarzem długo przygotowywali się na ten dzień. Przed pierwszym występem mieli jeszcze okazję wspólnie poćwiczyć i posłuchać wspaniałej lekcji udzielonej im przez znanego tenora Witolda Matulkę.

– Koncert wypadł doskonale. Głosy są coraz lepsze i coraz bardziej zgrane, cały czas nad tym ćwiczymy. Mamy dużo planów na ten i kolejny rok, m.in. wyjazd w trasę koncertową. Wkrótce chcemy się pokazać jak najszerszej publiczności – relacjonuje Gotfryd Włodarz, dyrektor kędzierzyńskiej szkoły muzycznej.

Chór planuje w tym roku m.in. wyjątkowy koncert bożonarodzeniowy i noworoczny. Dla osób chętnych drzwi są stale otwarte – poszukiwane są  głównie głosy męskie, ale dla chętnych kobiet również znajdą się wolne miejsca. W celu umówienia się na przesłuchanie należy zapisać się bezpośrednio w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia nr 2 osobiście lub telefonicznie.

Źródło: starostwo powiatowe

Skomentuj