Dbajmy o to, by mądrze korzystać z wody. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja obchodziły światowy Dzień Wody

5

Jak co roku 22 marca Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu Sp. z o.o. świętują światowe Dni Wody. W związku z obchodami podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek” odwiedzili nowoczesny zakład uzdatniania wody przy ulicy Xawerego Dunikowskiego.

30 lat temu Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustaliło, że dzień 22 marca będzie międzynarodowym Dniem Wody. Ma on uświadomić wszystkim mieszkańcom ziemi, że woda jest naszym dobrem naturalnym, a niestety ponad miliard ludzi na świecie cierpi na jej niedostatek. Hasło przewodnie tegorocznego światowego Dnia Wody brzmi „Wody podziemne – uczynienie niewidzialnego widocznym”.

Jak co roku ten wyjątkowy dzień świętują Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu, serwując między innymi podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek” wycieczkę po nowoczesnym zakładzie uzdatniania wody. W ramach wdzięczności podopieczni „Promyczka” wręczyli prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kędzierzynie-Koźlu ręcznie wykonany lampion.

Jak co roku organizujemy spotkania, które mają przybliżyć problem kurczących się zasobów wodnych na świecie. Głównymi naszymi odbiorcami są dzieci szkolne, przedszkolne, ale i podopieczni „Promyczka”. Są z nami co roku, bardzo ich wszystko interesuje i są niezwykle świadomi, jak ważny jest to problem – mówi Barbara Ermisch-Lipniacka, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Wody podziemne będące głównym źródłem zasilania, między innymi naszego wodociągu, nie możemy traktować jako niewyczerpywane. Musimy poczynić działania mające na celu nauczenie świadomego korzystania z zasobów wody, aby jej nie marnotrawić. Należy zastanowić się nad śladem wody, który jest w każdym produkcie nas otaczającym. Chcemy uświadamiać, że nie potrzebujemy otaczać się ciągle nowymi przedmiotami, czasami trzeba się zatrzymać i zastanowić, czy ta kolejna rzecz jest nam naprawdę potrzebna – dodaje prezes.

Podczas wizyty „Promyczków” przedstawiono krótką prezentację dotyczącą problemu, który w tym roku jest poruszany. Następnie zwiedzano zakład, jak się okazało, było to dla gości naprawdę ciekawym doświadczeniem. Prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kędzierzynie-Koźlu apelowała również o to, aby pić wodę z kranu.

Nasza woda jest bardzo dobrej jakości, ma wiele niezbędnych dla naszego organizmu mikroelementów i bardzo często jest lepszej jakości niż ta, którą kupujemy w plastikowych butelkach – zalecała Barbara Ermisch-Lipniacka.

5 KOMENTARZE

  1. Tylko metoda na kapanie z kraju oszczędza portfel woda kąpię np do gwarka a licznik ani drgnie to jest oszczędność kilkanaście litrów dziennie można zaoszczędzić

  2. Niezwykle cieszy fakt, że tego typu inicjatywy są co raz częstsze. Już teraz musimy zastanowić się nad tym w jakim świecie przyjdzie żyć przyszłym pokoleniom, dlatego oszczędzajmy wodę i ograniczmy swój konsumpcjonizm – zgadzam się z Panem prezesem :)

  3. Może zamiast chwalić się trupem czas na wymianę silników na energooszczędne sterowane falownikami a pulpit komputerem i ekranem gdzie cały proces technologiczny można dzieciakom łatwo wizualnie wytłumaczyć a obsługa będzie bardzo, bardzo zadowolona.

Skomentuj