Dawnych wspomnień czar. Już jutro rusza Święto Kwitnącej Jabłoni w Grudyni Wielkiej

0

Reaktywowane po ponad 20 latach przerwy Święto Kwitnącej Jabłoni w najbliższy weekend ponownie przyciągnie mieszkańców Grudyni Wielkiej i okolicznych miejscowości.

Przed laty była to jedna z największych imprez plenerowych w gminie Pawłowiczki, która przyciągała też mieszkańców z bliższych i dalszych okolic. Po 22-letniej przerwie w ubiegłym roku ponownie odbyło się Święto Kwitnącej Jabłoni, a pomysł reaktywacji imprezy okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Już jutro rusza kolejna edycja imprezy. Organizatorzy zadbali o to, by każdy, kto w najbliższy weekend odwiedzi boisko sportowe w Grudyni Wielkiej znalazł coś dla siebie.

Pierwszego dnia Święta Kwitnącej Jabłoni na boisku przy ulicy Kozielskiej królować będzie piłka nożna. O godzinie 10 rozpocznie się turniej piłkarski o Puchar Wójta Gminy Pawłowiczki, w którym rywalizować będą uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy. Na godzinę 14 zaplanowano mecz P.O.C. Olympia Berlin – Ruch Steblów, po nim rozegranych zostanie jeszcze kilka spotkań seniorów i oldbojów. O godzinie 17.30 na scenie wystąpi zespół Lazy Leg, zwieńczeniem pierwszego dnia imprezy będzie zabawa taneczna z zespołem Forte.

Drugiego dnia święta organizatorzy kładą nacisk na występy artystyczne. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. mażoretki z zespołu „Perełki”, mażoretki z Ostrożnicy, dzieci z miejscowych szkół, czy też instruktorów z Opolskiego Centrum Krav Maga United, którzy przygotowali pokaz samoobrony oraz sztuk walki.

Szczegółowe informacje na temat imprezy oraz godzinowy rozkład wydarzeń na plakacie:

Skomentuj