Dawid Banasiak i Olek Kopania brązowymi medalistami Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

3

Dawid Banasiak i Olek Kopania, absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 grający jako MMKS Kędzierzyn-Koźle zajęli 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w siatkówce plażowej.

W dniach 29-31 lipca 2022 w Sulejowie na boiskach centrum sportów plażowych przy Szkole Podstawowej nr 1 Olek z Dawidem rozegrali 5 spotkań przegrywając tylko półfinał. W turnieju finałowym zagrało w sumie szesnaście zespołów reprezentujących następujące kluby: KS Siatkarz Beskid Skoczów, KS Wifama Łódź, Trefl Gdańsk SA, MUKS Jedynka Poznań, KS Metro Warszawa, TS Koset Grudziądz, KS SMS Ostróda, Chemeko- System Gwardia Wrocław Academy, UKS OPP Powiat Kołobrzeski, Orły Białystok, KS Wifama Łódź, KS Metro Warszawa, KS SMS Ostróda, MMKS Kędzierzyn- Koźle, Tarnovia Volleyball oraz UKS Jedynka Międzyrzecz.

Faza grupowa:

Banasiak Dawid / Kopania Aleksander vs Strączek Max / Tynecki Łukasz 2:0 (21:16, 21:17)

Grobelny Piotr / Stachowiak Alan vs Banasiak Dawid / Kopania Aleksander 0:2 (15:21, 18:21)

Banasiak Dawid / Kopania Aleksander vs Durski Maksymilian / Dymczyk Maksymilian 2:1 (21:17, 13:21, 15:11)

Pólfinał:

Banasiak Dawid/Kopania Aleksander – Kiciński Marcel/Urban Stanisław 1:2 (19:21, 23:21, 16:18)

Mecz o brązowy medal:

Banasiak Dawid/Kopania Aleksander – Bożejewicz Mateusz/Bożejewicz Dominik 2:0 (21:17, 21:17)

Wcześniej w dniach 4-6 lipca Olek z Dawidem wygrali turniej półfinałowy Mistrzostw Polski w Kołobrzegu.

– Sukces ten nie byłby możliwy gdyby nie ogromne zaangażowanie rodziców Anny i Krzysztofa Kopania oraz Katarzyny i Krzysztofa Banasiak, którzy wspierali swoich synów, organizując im wyjazdy do Kołobrzegu i Sulejowa, dopingując ich w zmaganiach z najlepszymi klubowymi drużynami w Polsce, będąc jednocześnie opiekunami, kibicami i trenerami – przekazuje Marcin Nurski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11.

3 KOMENTARZE

  1. To chyba coś nie tak żeby rodzice zastępowali klub i trenerów, jeśli tu pisze, że absolwenci 11 i zawodnicy MMKS. Pieniędzy nie ma na to?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj