David Smith zostaje w Kędzierzynie-Koźlu! Amerykański środkowy przedłużył kontrakt z ZAKSĄ

1

Dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów, dwukrotny zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski, który z naszym zespołem sięgał po tytuły mistrza i wicemistrza kraju – David Smith zostaje w Kędzierzynie-Koźlu.

Do naszego zespołu utytułowany reprezentant Stanów Zjednoczonych trafił przed sezonem 2019/2020. Obecny sezon jest więc czwartym Davida Smitha w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W tym czasie doświadczony środkowy zdobył z naszym zespołem niemal wszystkie trofea w klubowej siatkówce. Pierwszym trofeum Davida w barwach ZAKSY był zdobyty w 2019 roku Superpuchar Polski, ten rezultat nasz zespół z amerykańskim środkowym w składzie powtórzy również rok później. W latach 2021-2022 David Smith z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zdobywał Puchar Polski oraz tytuł wicemistrza i mistrza kraju. To właśnie doświadczony środkowy był częścią drużyny, która odnotowała historyczny sukces – dwukrotnie zdobywając puchar zwycięzcy Ligi Mistrzów (2021, 2022).

Sezon 2023/2024 będzie piątym, jaki Amerykanin spędzi w barwach naszego klubu, w swojej bogatej karierze siatkarskiej David Smith tylko we Francuskim Tours rozegrał pięć sezonów. Jak przyznaje decyzja o pozostaniu w Kędzierzynie-Koźlu na tak długo była jedną z łatwiejszych. – Muszę przyznać, że wyjątkowo dobrze się czuje w Kędzierzynie-Koźlu, w klubie, drużynie. Dla mnie to niesamowite doświadczenie, mam tutaj wszystko czego potrzebuję, rywalizujemy w rozgrywkach na najwyższym poziomie, co pozwala mi się rozwijać. Pamiętam, jak kilka lat temu podpisując swój pierwszy kontrakt z ZAKSĄ żartowałem z moim managerem, że to pewnie tylko na rok. Z tego jednego sezonu zrobił się kolejny i kolejny i tak właśnie zaczął się mój piaty rok w klubie i już mogę się cieszyć na kolejny – podkreślił środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Dorobek trofeów Davida Smitha w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle robi wrażenie, jak przyznał nasz środkowy na tym nie zamierza poprzestawać. – Tych kilka lat gry w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle to naprawdę niesamowity czas, wygraliśmy tak wiele i przychodząc tutaj chyba nawet nie marzyłem o takich sukcesach. Dokonaliśmy czegoś niezwykłego, jednak to nie tak, że przed nami nie ma kolejnych wyzwań. Bez wątpienia takim jest kontynuacja tej pracy, utrzymanie tak wysokiego poziomu i zdobywanie kolejnych trofeów. Kiedy utrzymamy tę swoją dobrą dyspozycję mamy szansę iść drogą po kolejne sukcesy. Gdybym miał mówić o celach, jakie sobie stawiam, to przede wszystkim wykonywanie swojej pracy najlepiej jak potrafimy, trzymanie się razem jako drużyna, bo wtedy możemy zdziałać naprawdę wiele. Wierzę, że będziemy cieszyć fanów dalej naszą dobrą grą i przed nami kolejne szanse w walce o trofea – mówiąc o kolejnych celach dodał David Smith.

Źródło: Zaksa.pl

1 KOMENTARZ

  1. Zamiast zespół odmładzać i wzmacniać to będziemy chyba mieli najstarszy środek w lidze. Chyba do 40 będą grać. Mam nadzieję, że Smith z racji wieku będzie jako trzeci środkowy i ściągną jeszcze kogoś młodego i klasowego do pary z Paszyckim, który też jest niewiele młodszy ale jednak lepszy w tym sezonie. Mieli podobno wstępnie nagranego Porębę po tamtym sezonie ale niby ten idzie do Skry. Najpierw stracili Bieńka na środku, potem Kochanowskiego, teraz Huber ma odejść po sezonie. Wszyscy młodzi i grali u nas bardzo dobrze. A teraz zostaną sami starsi, którzy już lepsi nie będą. A kondycja jest istotna przy tylu meczach. Jak się nie wzmocnią jeszcze jakimś szóstkowym graczem na środku to będzie kolejna kompromitacja i osłabienie zespołu. Do tego potrzebny klasowy przyjmujący i dwóch solidnych zmienników, bo Staszewski odchodzi i Żaliński pewnie też, bo nic nie wnosi do gry. Przydałby się lepszy drugi atakujący. I mam nadzieję, że trenera też wymienią, bo drużyną jest praktycznie cały sezon bez formy. Niech sobie trenuje tą Kanadę. Nie wiem co oni robią na tych treningach, że ta gra tak słabo wygląda. Gramy prostą i toporną siatkówkę. Zero kombinacyjnej gry. Pajpów praktycznie nie ma. Na grę Zaksy patrzyło się z przyjemnością przez ostatnie lata a teraz to jest męka dla oczu. Mam nadzieję, że robią już rozeznanie odnośnie wzmocnień i prowadzą jakieś rozmowy, bo inne drużyny się wzmacniają co sezon a u nas wszystko jest na odwrót i zespół jest coraz słabszy. Nie widać tej radości z gry. Nie ma na co czekać tylko trzeba działać, żebyśmy znów się nie obudzili jak będzie za późno.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj