David Smith, Sabina Nowosielska, Waldemar Wspaniały i Jan Such wyróżnieni podczas gali PLS

2

Kędzierzyńsko-Kozielskie akcenty na uroczystej gali Polskiej Ligi Siatkówki. Najlepszym zagranicznym zawodnikiem minionego sezonu został środkowy ZAKSY – David Smith. Z kolei złote odznaki PLS otrzymali prezydent Sabina Nowosielska oraz byli trenerzy „Trójkolorowych”: Waldemar Wspaniały i Jan Such.

Uroczystość była podsumowanie zakończonych właśnie rozgrywek. W trakcie wydarzenia przyznawano najważniejsze nagrody dla wyróżniających się sportowców oraz działaczy. Statuetka dla najlepszego obcokrajowca występującego na parkietach Plus Ligi powędrowała do środkowego ekipy z Opolszczyzny. Amerykanin, wybrany na MVP wielkiego finału Ligi Mistrzów, wygrał tą rywalizację z pozostałymi nominowanymi w tej kategorii: Urosem Kovaceviciem z Aluron CMC Warty Zawiercie oraz Lukiem Perrym z Trefla Gdańsk.

Jak podkreślają organizatorzy gala była też doskonałą okazją, aby uhonorować specjalnymi, złotymi odznakami PLS, wybitne postaci, które mają lub miały ogromny wpływ na budowę polskiej ligowej siatkówki. Wśród nagrodzonej jedenastki znaleźli się prezydent Kędzierzyna-Koźla i była prezes ZAKSY Sabina Nowosielska, wieloletni siatkarz i trener polskich klubów, wychowawca wielu świetnych graczy Jan Such oraz były siatkarz, a później trener reprezentacji Polski, twórca wielkiej siatkówki w Kędzierzynie-Koźlu Waldemar Wspaniały.

Gala na kilkuset gości odbyła się w Warszawie. Bezpośrednią transmisję przeprowadziła Telewizja Polsat.

2 KOMENTARZE

  1. Hmmmmm 😕 Może pani prezydent jako prezes ZAKSY była i dobra 🙄

    Ale gdy obecnie uprawia głównie lansik w mediach, to nie za bardzo chyba się ma inne osiągnięcia na obecnym stanowisku 🤭
    Chyba że w promocji betonozy i wyrzynaniu wczystkiego co tylko przypomina drzewo, to pełna zgoda.🥳👌

    W tym pakecie tematów, to miasteczko NIEmożliwości wspięło się na szczyty czołówki światowej 😎

  2. A gdzie nagroda dla głównego sponsora największych sukcesów Zaksy! Ta nagroda należy się Grupie Azoty Kędzierzyn-Kożle !!!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj