Darmowe sadzonki drzew dla mieszkańców. Już w piątek akcja #sadziMY 2020 w Nadleśnictwie Kędzierzyn

8

Nadleśnictwo Kędzierzyn przyłączyło się do akcji #sadziMY 2020. Na mieszkańców czekać będą darmowe sadzonki.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibie Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni ul. Brzozowa 48 od godziny 9:00 do 15:00.

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017r.  Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, na powierzchni blisko 6,5 ha posadzi 64 tys. nowych drzew.

8 KOMENTARZE

  1. 1000 osób wsiądzie do 1000 aut i pojedzie po 1000 sadzonek do Starej Kuźni. Super. Nie lepiej, gdyby jednym samochodem przywieźć te sadzonki do Kędzierzyna-Koźla, zrobić jakąś akcję i rozdać?

  2. Super pomysł i bardzo dobrze że do miasta sadzonek nie przywożą, wiele z nich wylądowało by na śmietniku.
    Margo jak nie pasuje to idź sobie zakupić do sklepu będzie bliżej. Typowe myślenie …za darmo za darmo. Powiat jest duży inni może skorzystają….A tak zapytam na grzybki to gdzie? No tak to już nie szkoda paliwa.

Skomentuj