Daj się zabrać w podróż do Portugalii. W sobotę spotkanie z Moniką Borecką

5

Już w tę sobotę w Galerii Sztuk Wszelakich w Domu Kultury Chemik o swoich podróżach do Portugalii będzie opowiadać Monika Borecka. Wstęp wolny. Początek o godz. 16.

Portugalia – mały, wielki kraj” to opowieść o niezwykłym miejscu, do którego ciągle chce się wracać, przepełnionym swoistą melancholią, która ma swoją nieprzetłumaczalną nazwę saudade. To opowieść o nieoszlifowanej perle oceanu Atlantyckiego, kraju zwróconym w stronę słońca, pełnym niesamowitych miejsc, uśmiechniętych ludzi i kontrastów. To zaproszenie do poczucia każdego aspektu portugalskości.

Monika Borecka – Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, z wykształcenia manager turystyki i rekreacji. Zawodowo obracająca się w środowisku sportu, administracji i turystyki. Licencjonowany pilot wycieczek, przewodnik po Portugalii, z którą związana jest od kilku lat. Wielbicielka portugalskiej kultury, historii i kuchni; doskonale orientująca się w lokalnej rzeczywistości polska Portugalka. Jej pasją jest podróżowanie, sport i fotografia. W przyszłości zamierza wydać książkę poświęconą tematyce jej drugiej ojczyzny – Portugalii.

5 KOMENTARZE

  1. Wcale niedrogo na 8 dni z noclegiem za 9800 zlotych od osoby, w tym 7 sniadan 1 obiad 6 kolacji przelot samolotem i z 500 euro kieszonkowego najmniej!!

Skomentuj