Dachowanie osobówki na DK 45. Trzy osoby ranne, jeden z uczestników oddalił się z miejsca zdarzenia

3

W niedzielę około godz. 4.30 dyspozytor numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie o dachowaniu pojazdu na drodze krajowej nr 45 na odcinku Mechnica-Stradunia.

Na miejsce udała się Państwowa Straż Pożarna z Krapkowic, policja z powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego oraz krapkowickiego oraz załoga pogotowia ratunkowego.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wydostaniu uwięzionego w aucie kierowcy przy użyciu sprzętu hydraulicznego – relacjonuje mł. bryg. Lucjan Lubaszka, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.

W zdarzeniu ranne zostały trzy osoby. Według świadka przed przybyciem na miejsce służb jedna z osób poszkodowanych, najprawdopodobniej ze stresu, oddaliła się z miejsca wypadku. Strażacy odnaleźli zaginioną osobę, następnie przekazali załodze pogotowia ratunkowego. Na czas prowadzenia działań ratunkowych na drodze występowały utrudnienia w ruchu.

– Kierowcą okazał się być 24-letni mieszkaniec naszego powiatu. Podróżował on z dwoma pasażerami. Osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane do szpitala. Kierowcy została pobrana krew w celu sprawdzeniu trzeźwości. Postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi policja – mówi kom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach

3 KOMENTARZE

Skomentuj