Czytelnicy przysyłają nam zdjęcia dziwnych tabliczek z parku w Sławięcicach. O co chodzi?

0

Od kilku dni na naszą redakcyjną skrzynkę przysyłacie zdjęcia dziwnych tabliczek, które ktoś umieścił przy jednej ze ścieżek w parku Sławięcicach.

Tabliczka robi poważne wrażenie – białe litery umieszczono na czerwonym tle. Wygląda jak informacja jakiegoś państwowego urzędu. Sama treść jest już jednak mało urzędowa:

„Tu, gdzie kończy się piękna ścieżka i zdroworozsądkowe podejście do pieniędzy i przeprowadzania inwestycji, zaczyna się teren parku we władaniu powiatu Kędzierzyn-Koźle” – piszą autorzy tabliczki, dodając zaraz, że wszelkie skargi dotyczące braku ścieżki itp. należy zgłaszać do starostwa powiatowego, podając przy tym numer telefonu.

W ostatnim czasie w zabytkowym parku w Sławięcicach realizowany był duży projekt rewitalizacyjny. Prace pochłonęły około 2 mln zł. Wyremontowano m.in. około 2 km ścieżek. W czym zatem problem? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Tomasza Schellera, radnego miejskiego, a zarazem przewodniczącego rady osiedla w Sławięcicach.

– Prawie cały park został objęty renowacją i wygląda teraz pięknie. Niestety, poza kilkudziesięciometrowym fragmentem ścieżki znajdującym się już na działce należącej do powiatu, który nie włączył się w renowację, a bardzo szkoda. Tabliczkę ustawiono przy tym właśnie fragmencie – mówi Tomasz Scheller.

Pojawienie się tabliczki jest inicjatywą samych mieszkańców Sławięcic, którzy chcą zwrócić uwagę powiatu na zaistniały problem.

 

 

Skomentuj