Czysty Region ustawił specjalne pojemniki. Tu można wyrzucić baterie, żarówki, tonery i elektronikę

20
dav

Na osiedlu Piastów przy Przedszkolu nr 26, w Śródmieściu przy Kinie Chemik, w Sławięcicach koło pętli autobusowej, w Blachowni przy biurowcu, na Pogorzelcu przy placu zabaw przy ul. Jana Surzyckiego, w Kłodnicy na placu Wagnera oraz w Koźlu przy ul. Piastowskiej obok stacji rowerowej Ok Bike – w tych miejscach zamontowane zostały specjalne pojemniki Czystego Regionu.

Można do nich wrzucić zużyte baterie, tonery, żarówki energooszczędne, płyty CD oraz małe elektrośmieci, tj. stare telefony i ładowarki. Wszystko po to, aby ułatwić mieszkańcom odbiór szkodliwych odpadów i lepiej chronić środowisko.

Międzygminne Punkty Zbiórki Elektroodpadów docelowo znajdą się na terenie wszystkich gmin członkowskich Czystego Regionu.

Urządzenia montowane są w ramach projektów „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap III” oraz „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap IV”, dofinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 Europejskie Opolskie Województwo Opolskie.

20 KOMENTARZE

 1. Ile muszę zapłacić żeby wrzucić jedną baterię? Czy dostanę karną dopłatę jeśli pomieszam żarówki ledowe i halogenowe. Jeśli to zorganizował czysty region to myślę że moje pytania są zasadne…

 2. Może by pomyśleć o automatach na butelki plastikowe ,które w zamian wydają monety lub bilety ns autobus itp. tak jak to jest na zachodzie.

 3. Owszem w Blachowni jest,ale miejsce ustawienia jest całkiem nie trafione pojemnik stoi na odludziu. Bardziej praktyczne miejsce byłoby koło np.paczkomatu dla mieszkańców to zawsze blisko od domu.

 4. A czemu w Koźlu tylko na Piastowskiej zamiast w okolicy rynku kozielskiego ? Ludzie nie będą taki kawał drogi szli by np. parę baterii wyrzucić. Może urzędasy niech trochę ruszą głową.

  • Nie lej sie żurem, Koziołku z rynku. I tak wyrzucisz do śmietnika, bo przecież nie będziesz szedł taki kawał drogi, by wyrzucić parę baterii w sposób cywilizowany.

   • Ty cywilizowany jak siebie nazywasz po co to wypisujesz ? Sam pewnie śmieci po rowach i lasach wyrzucasz a innych pouczasz. Naprzód naucz się kultury złośliwy Kędzierzypędzlu. Ekolog się znalazł.

 5. Wrzucona świetlówka energooszczędna stłucze się w środku pojemnika. Uwolni pary rtęci do pojemnika i środowiska, oraz pył luminoforu również skażony rtęcią. Czysta ekologia … pomyślał ktoś o tym projektując taki pojemnik ?

  • Zabezpieczysz Dariuszu swoją świetlówkę odpowiednio przed wrzuceniem do pojemnika, co by się nie stłukła i szkód nam na zdrowiu nie narobiła i będzie git. Udowodnisz także w ten sposób, że wydane pieniądze na zbudowanie pojemników, to pieniądze słusznie wydane i z rozmysłem.

   • Gdyby nie ochrona to pewnie znów jakiś Ryszard z PO by chciał zabić.
    Tak jak Ryszard Cyba, morderca, który był członkiem PO.
    Wszak obłąkanych w PO nie brakuje.

 6. Miejsca bardzo nie trafione, brak monitoringu, ciekawe kiedy usłyszymy o pierwszych zniszczeniach, bandytyzmu nie upilnujemy tym bardziej że brak nocnych patroli policji.

 7. Lokalizacja pojemnika w Śródmieściu obok Kina Chemik nie jest zbyt dobrym pomysłem! Znacznie lepszą lokalizacją byłyby np. postawienie go w pobliżu sklepu Rossmann na ul. W. Polskiego!

 8. Wczoraj chciałem wyrzucić „ekologiczną rtęciówkę” koło „Chemika”. Pojemnik zapchany, z trudem jeszcze ją wcisnąłem. Ktoś to opróżnia? Jak zwykle, idea dobra, tylko potem już brakuje zapału, aby to jakoś funkcjonowało.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj