„Czysty Region” ustalił nowy cennik za gospodarowanie odpadami. Podwyżka już od 1 stycznia

8

Związek Międzygminny „Czysty Region” ustalił nowe stawki za gospodarowanie odpadami. Od 1 stycznia główna stawka zostanie podniesiona o 5 złotych. Związek tłumaczy podwyżkę bieżącą sytuacją gospodarczą w kraju oraz prowadzonymi działaniami inwestycyjnymi.

Jak informuje w swoim komunikacie „Czysty Region”, z dniem 1 stycznia 2023 r. zmienia się wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Od nowego roku będzie ona wynosić 32,00 zł od mieszkańca, przy czym od piątej osoby w gospodarstwie domowym -26,50 zł, a od szóstej i kolejnej osoby – 20,50 zł miesięcznie.

– Obecna sytuacja gospodarczo-ekonomiczna w kraju nie pozostaje bez wpływu na gospodarkę odpadami. Głównym czynnikiem wpływającym na tą decyzję jest znaczny wzrost cen energii i usług, który bezpośrednio przekłada się na wysokie koszty transportu i zagospodarowania naszych odpadów. Związek prowadzi także działania inwestycyjne związane z powstaniem Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które również wymagają zwiększonych nakładów finansowych – możemy przeczytać w komunikacie związku.

Zmianie ulegają także stawki opłaty za każdy pojemnik przeznaczony do zbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne:
1) za pojemnik o pojemności 120 l – w wysokości 20,00 zł;
2) za pojemnik o pojemności 240 l – w wysokości 40,00 zł;
3) za pojemnik o pojemności 660 l – w wysokości 100,00 zł;
4) za pojemnik o pojemności 1100 l – w wysokości 180,00 zł.

Warto pamiętać o prawidłowej segregacji  odpadów, a to z uwagi na dwukrotne podwyższenie opłaty w przypadku naruszenia zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Mieszkańcy, którzy kompostują bioodpady w przydomowym kompostowniku, mogą skorzystać z częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Od 1 stycznia 2023r. zniżka będzie wynosić  2,00 zł od każdego mieszkańca zamieszkującego nieruchomość – budynek mieszkalny jednorodzinny.

8 KOMENTARZE

  1. Co roku tylko podwyżki dowalają a jakość usług coraz gorsza. Chyba sobie kpią z ludzi. Jeszcze im mało tej kasy. Nawet nie potrafią śmietnika zamknąć na klucz niektórzy pracownicy. Po coś te zamki zrobili chyba. Pojemnika na śmieci też często na miejsce nie odstawią tylko zostawią w przejściu. Potem lokatorzy muszą je pszestawiać. Gabaryty też często zalegają nie wywiezione. Do karania za złą segregację to pierwsi straszą podwójnymi opłatami a sami mają gdzieś to o czym pisałem. Może o obniżkach napiszcie jak brudny region nie wywiezie śmieci na czas, czy nie zamkną wiaty śmietnikowj. Potem lumpy przychodzą i wywalają te śmieci gdzie popadnie z jednego pojemnika do drugiego, czy na ziemię. Już nawet sobie niektórzy podorabiali jakieś klucze i sobie włażą jak do siebie. A potem na lokatorów wszystko idzie, że źle segregują.

  2. Czysty region pseudo bo gdzie biorą śmieci albo odpadki bio wiadro śmieci zostaje obok samochodu i panowie odpadów nie pobierają jadą dalej dlaczego czysty region tłumaczy podwyżkę inwestycjami z naszych kieszeni od tego są kredyty

  3. Przecież śmieci jest coraz mniej bo ludzie oszczędzają i nie kupują już tyle.Więc dlaczego znów Czysty Region gnębi nas podwyżką?

  4. To jest jakiś żart co roku podwyżka!!! Urzad miasta zamiast chronić obywatela przed tymi pzernymi firmami to zgadza się na każde podwyżki. Mam zapłacić 140 zł na miesiąc za marne 2 kubły 110l to juz jest kpina. I jeszcze łaskę robią za bio zabierają!!!!

  5. Przyszła nowa szefowa, a zostały stare zwyczaje. Pozatrudniać więcej swoich ludzi, porozdawać nagrody, dać podwyżki. A skąd na to ? Dowalimy podwyżki i kasa się zgodzi.

  6. Panowie śmieciarze nie odstawiają kubłów na miejsce,np.w Cisowej,często zostawiają je na drodze.Proszę o rozwagę bo pojemniki stwarzają zagrożenie dla samochodów,omijając go można spowodować wypadek.

  7. Kubły puste, bo ruszyły spalarnie w domach, dymu pełno, szczypie w oczy a oni z podwyżkami. Normalnie jak z opłatami w mojej parafii.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj