Czysty Region uruchamia usługę bezpłatnego odbioru dużych elektroodpadów z domów i mieszkań

1

Bezpłatny odbiór dużych elektroodpadów z domów i mieszkań to nowa usługa świadczona przez zakład przetwarzania elektroodpadów Enviropol PL w porozumieniu ze Związkiem Międzygminnym „Czysty Region” oraz organizacją odzysku elektroodpadów Asekol PL.

Odbiór dotyczy dużych elektroodpadów z gospodarstw domowych położonych na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w gminach członkowskich związku: Cisek, Kędzierzyn-Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś.

W ramach programu mieszkańcy mogą oddać duży sprzęt AGD i RTV, np. lodówki, pralki, zmywarki, duże kuchenki elektryczne, zamrażarki itp. Przy odbiorze gabarytowych elektroodpadów można przekazać także inne, mniejsze elektrosprzęty – wystarczy podczas dokonywania zgłoszenia powiadomić o posiadaniu takiego sprzętu pracownika związku, a drobne sprzęty w dniu odbioru spakować.

Sprzęt powinien być odłączony, opróżniony i przygotowany do transportu. Usługa jest całkowicie bezpłatna. Data odbioru ustalana będzie indywidualnie. Termin zostanie potwierdzony z co najmniej  jednodniowym wyprzedzeniem przez pracownika związku. Odbiory będą realizowane w dni robocze – od poniedziałku do piątku, po spełnieniu minimum logistycznego dla danego rejonu określonego przez firmę odbierającą.

Zgłoszenia przyjmowane są przez Biuro Informacji i Obsługi Mieszkańców Związku Międzygminnego „Czysty Region” w godzinach pracy:

Pon. 7:00 – 16:00
Wt. – Czw. 7:00 – 15:00
Pt. 7:00 – 14:00
tel. 77 446 11 97 lub 77 446 11 93
e-mail: biuro@czystyregion.pl

Przypominamy, że przy zakupie nowego sprzętu, jego sprzedawca ma ustawowy obowiązek nieodpłatnego odbioru tego samego rodzaju zużytego sprzętu z miejsca dostawy – co oznacza, że przy zakupie nowego sprzętu w sklepie można w nim pozostawić nieodpłatnie taki sam stary sprzęt, a przy sprzedaży wysyłkowej dostawca ma obowiązek odebrać taki sam stary sprzęt z domu.

1 KOMENTARZ

  1. Wreszcie ukłon w stronę tych, którym nie ma kto pomóc w zniesienie np. z III piętra telewizora, czy elektrycznego piekarnika… Zwłaszcza jak nie kupuje się nowego sprzętu. A znam takich trochę…

Skomentuj