Czysty Region tłumaczy, dlaczego musi podnieść opłaty za odbiór odpadów

24

Od nowego roku wzrosną ceny za odbiór śmieci. Czysty Region tłumaczy, że podwyżka jest spowodowana głownie wzrostem opłat za zagospodarowanie i transport odpadów. Nie bez znaczenia jest również wzrost cen mediów.

Już od 1 stycznia 2020 roku będziemy płacić więcej za odbiór odpadów. Jak informuje Związek Międzygminny „Czyty Region”, podwyżka związana jest ze wzrostem opłat za zagospodarowanie śmieci oraz ich transport.

Podwyżka wiąże się między innymi z odsetkiem odzysku odpadów. W tamtym roku było to 30 procent, w tym roku 40 procent, w przyszłym będzie 50 procent, a docelowo 65 procent. Niestety nic nie poradzimy na to, że wciąż rosną koszty związane z odbiorem odpadów – mówi Artur Maruszczak

Opłata dla mieszkańców, którzy zdeklarowali segregację, dotychczas wynosiła 15 złotych, a od nowego roku będzie wynosić 19,50 zł. Dotyczy to czterech pierwszych członków rodziny. Piąta osoba będzie płacić 14 złotych, szósta i kolejne osoby w gospodarstwie domowym 8 złotych miesięcznie. Natomiast opłata dla tych, którzy zdeklarowali, że nie będą segregować, będzie wynosiła dwukrotność tej stawki, czyli 39 złotych od osoby.

Rynek recyklingu jest coraz trudniejszy. Nie ma co robić z plastikiem, folią, czy z tetrapakami. Nie ma gminy, która teraz nie wprowadza podwyżek, my również musieliśmy to zrobić – mówiła podczas konferencji prasowej Brygida Kolenda-Łabuś, przewodnicząca Zarządu Związku Międzygminnego „Czysty Region”.

24 KOMENTARZE

 1. yhyy koszty transportu.. jakoś nie widać by drastycznie poszły ceny ropy, na stacjach od parunastu m-cy jest tak samo, ale widać za to że podniesiono stawkę Pani Łabuś w uchwale. Brawo!!
  Te pieniądze się im należą!
  Ps. in house miało zapobiec podwyżką

 2. A to juz nie palicie jak ostatnio? Miejsca przecież od groma jest po spaleniu ostatnich śmieci… smiech na sali panie maruszczak. Ktoś za mało zarabia? To moze niech robote zmieni :)

 3. Najlepiej podwyższać… Czy w zamian będzie lepsza obsługa ? A może więcej kosztuje biurokracja ? Dlaczego nie potrafią wdrożyć technologi recyklingu : plastiku, tetra packu, pet i innych ? Poza tym za takie surowce jak : złom, szkło, przecież otrzymują pieniądze ze sprzedaży.

 4. jedyne słowo, które się nasuwa po przeczytaniu takich bredni to „sq…syństwo”. proponuje odnosić butelki plastikowe i puszki po piwie do sklepu i tam je zostawiać. „miasto możliwości” dla cwaniaków przy korycie.

 5. Skoro procent odzysku odpadów rośnie (czyli rośnie ilość odpadów które firma potem odsprzedaje), czyli mniej odpadów trafia na wysypisko to cena wywozu powinna maleć.

 6. pensje będą na pewno wyższe bo były awanse w czystym regionie pewnie. Są tacy co po śmietnikach biegali i sprawdzali co ludzie wyrzucają a teraz zostali koordynatorami. Czyli dalej donoszą ale lepiej brzmi i lepsza kasa .

 7. Zlikwidować ten twór, był Remondis i nie było takich problemów. Jestem w szoku ze Prezydent pozwala na ten cyrk w moich oczach straciła i stała się niewiarygodna.

 8. Koszty paliwa śmiechu warte było paliwo już powyżej 5,10 teraz jest za 4,92 popularne pb95 a i inne stanialy o 5 procent to jaki wzrost kosztów paliwa hmmm ciekawe a może by tak za śmieci obniżyć o 5 procent a nie podwyższa o 30 procent??? Oszukują jak zwykle ludzi o gigantyczne podwyzki

 9. ”Nie ma co robić z plastikiem, folią, czy z tetrapakami.”

  A to bardzo ciekawe…
  Wystarczy wpisac w google skup folii czy plastiku i jest całkiem sporo ofert.
  Więc o co chodzi ?

 10. W Remondisie Bigbag na gruz kosztował 120zł w tym samym czasie ten sam BIgbag w czystym regionie 320zł to o czym my w ogóle rozmawiamy aha i pragnę jeszcze poinformować że to było w czasie kiedy czysty region był na tej samej ulicy co Remondis czyli Portowej. Pozdrawiam i życzę jeszcze „wyższych podwyżek” bo trzeba od razu zarobić Bóg wie ile?

 11. Do podwyżek to są pierwsi a nie potrafią uświadomić pracowników żeby nie szczali w śmietnikach, jak przyjeżdzają po śmieci. Pampersy im kupcie z tych podwyżek albo toalety postawcie jakieś, żeby mieli gdzie spuścić wodę. Człowiek już zgłaszał ileś razy to szczanie a dalej leją, tak jak wczoraj, jak przyjechali po śmieci wieczorem. Potem sam człowiek musi reagować żeby się opamientali A potem chodzą ludzie po tych szczynach jak idą śmieci wyrzucić.

 12. Nie ma to jak dowalić zwykłym ludziom… wywóz śmieci – podwyżki, ogrzewanie po wymianie na podzielniki radiowe – przyjadą pewnie takie rozliczenia, że głowa mała, w powietrzu smród, benzen, pyły i kto wie co jeszcze za świństwo. Ale lokomotywa zostanie ustawiona… Pogonić wreszcie to towarzystwo wzajemnej adoracji, które na dobre zadomowiło się u władzy w K-K.

 13. Zastanawiam się dlaczego zostaliśmy zmuszeni do trwania w tworze ,,czysty region,, może najwyższy czas wziąć z nim rozwód ,bo tylko ciągle problemy z odbiorem czy to śmieci czy plastików z gabarytami też jest problem jak się nie upomnisz po terminie to nie wywiozą a jak już to część zabiorą część zostawią np.wanne zabrali a sedes zostawili ,za co my płacimy za częściowy wywóz .

 14. Jestem za generowaniem mniejszych ilośći opakowań np. Zakup jajek z własnym opakowaniem. Więcej zwrotnych butelek. Umiejętność przetworzenia odpadów. Więcej biodegradowalnych opakowań np z konopi. Zgniatanie odpadów domowych.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj