Czysty Region odbierze w kwietniu zaległe odpady segregowane. Podano harmonogram

6

Trwająca epidemia koronawirusa wpływa również na funkcjonowanie Związku Gminnego Czysty Region. W ostatnich tygodniach nie odbierano odpadów segregowanych z zabudowy jednorodzinnej. W kwietniu jednak będzie można się ich pozbyć.

Z uwagi na wprowadzony stan epidemii i obowiązujące ograniczenia w odbiorze odpadów, w kwietniu wyjątkowo zostanie zorganizowany odbiór odpadów segregowanych z zabudowy jednorodzinnej. Nastąpi odbiór tych frakcji, które nie zostały odebrane od mieszkańców w miesiącu marcu lub ich odbiór nie był w marcu zaplanowany.

GMINA KĘDZIERZYN-KOŹLE
os. Zachód, Południe, Stare Miasto, Rogi, Wyspa, ul. Dunikowskiego, ul. Karpacka:
WOREK ŻÓŁTY (tworzywa sztuczne i metale): 06.04.2020 r.
WOREK ZIELONY (szkło): 08.04.2020 r.
WOREK NIEBIESKI (papier): 09.04.2020 r.
os. Pogorzelec, Kłodnica, Żabieniec, Koźle Port:
WOREK ZIELONY (szkło): 09.04.2020 r.
WOREK NIEBIESKI (papier): 10.04.2020 r.
os. Blachownia, Lenartowice:
WOREK NIEBIESKI (papier): 04.04.2020 r.
WOREK ZIELONY (szkło): 10.04.2020 r.
os. Piastów, Powstańców Śląskich:
WOREK ZIELONY (szkło): 10.04.2020 r.
WOREK NIEBIESKI (papier): 15.04.2020 r.

GMINA KOLONOWSKIE
Dla mieszkańców miejscowości Kolonowskie, w tym w części os. Fosowskiego [ul. Leśna I, Myśliniecka, ks. Gajdy, Dzierżonia, Polna, Cmentarna, A. Bożka (bez centrum), Opolska do torów kolejowych w str. Opola, Lipowa] odbiór odbędzie się:

WOREK ŻÓŁTY (tworzywa sztuczne i metale): 3.04.2020 r.
WOREK ZIELONY (szkło): 14.04.2020 r.
WOREK NIEBIESKI (papier): 28.04.2020 r.

GMINA UJAZD
Dla mieszkańców zabudowy jednorodzinnej odbędą się odbiory szkła oraz papieru w terminach zgodnych z harmonogramem:

Stary Ujazd, Zimna Wódka, Olszowa, Klucz, Buczki, Księży Las:
WOREK NIEBIESKI (papier) – 27.04.2020 r.;
WOREK ZIELONY (szkło) – 20.04.2020 r.
Niezdrowice, Ujazd:
WOREK NIEBIESKI (papier) – 14.04.2020 r.;
WOREK ZIELONY (szkło) – 22.04.2020 r.
Jaryszów, Nogowczyce, Sieronowice, Balcarzowice, Grzeboszowice:
WOREK NIEBIESKI (papier) – 14.04.2020 r.;
WOREK ZIELONY (szkło) – 21.04.2020 r.

GMINA REŃSKA WIEŚ
Z uwagi na brak odbioru w miesiącu marcu, w kwietniu zostanie odebrany papier w następujących terminach:

Kamionka, Mechnica, Poborszów, Komorno, Reńska Wieś, Długomiłowice, Dębowa – 09.04.2020 r.
Bytków, Gierałtowice, Łężce, Naczysławki, Pokrzywnica, Pociękarb, Radziejów, Większyce – 10.04.2020 r.

GMINA ZDZIESZOWICE
Z zabudowy jednorodzinnej miejscowości Rozwadza, Januszkowice, Jasiona, Krępna, Oleszka, Żyrowa, gdzie w marcu nie odbył się odbiór tworzyw sztucznych i szkła, zbiórkę zaplanowano:

WOREK ŻÓŁTY (tworzywa sztuczne i metale):15.04.2020 r.
WOREK ZIELONY (szkło): 23.04.2020 r.

UWAGA LISTA BĘDZIE AKTUALIZOWANA! Trwają ustalenia dot. odbiorów odpadów z gmin obsługiwanych przez Zakład Oczyszczania Miasta Z. Strach.

Mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej, którzy odbiory „segregacji” mieli w marcu, na razie muszą uzbroić się w cierpliwość. Odbiór odpadów zmieszanych, BIO i popiołu odbywa się  zgodnie z harmonogramem.

Przypominamy, że z uwagi na panującą pandemię koronawirusa od 17 marca do odwołania z zabudowy jednorodzinnej zawieszone są wszystkie odbiory tworzyw sztucznych, papieru oraz szkła.  Z zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej nie będą odbierane także odpady wielkogabarytowe. Wszystkie Mobilne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zostały zawieszone.

Związek monitoruje na bieżąco sytuację dotyczącą odbioru odpadów. Ze względów bezpieczeństwa, wprowadzonych restrykcji oraz mocy przerobowych firm odbierających odpady oraz instalacji, na której odpady są przetwarzane, część odbiorów musiała zostać ograniczona. O kolejnych ewentualnych terminach odbioru odpadów segregowanych z zabudowy jednorodzinnej Związek informować będzie na bieżąco za pośrednictwem strony www oraz portalu na Facebooku. Odbiory będą organizowane w miarę możliwości, w razie dysponowania wolnymi zasobami po stronie wykonawcy oraz instalacji. Prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji.

6 KOMENTARZE

  1. Przestańcie sikać w śmietnikach jak przyjeżdzacie po śmieci pod bloki. Ciężko wpoić pracownikom, że śmietnik to nie tolaeta. Chyba, że to nowy rodzaj dezynfekcji. Ileż można te maile wam wysyłać, żeby dotarło w końcu to tej mózgownicy. Ludzie już mają dośc tego smrodu i tych szczyn co idą śmieci wyrzucać. Jechać gdzieś na obrzeża i szczać albo pampersy na tyłki zakładać.

    • Nie podszywaj pod Maxa, bo już taki istnieje. Jeżeli Ci się moje imię tak bardzo podoba to oznacz siebie np. na Max-2 i nie będzie pretensji!

  2. Szkło tłukę i do czarnego, papier spalam, plastik gorzej się pali, trza temperaturę ponieść i śmieję się z somsiada co peletem pali bo worków to ma już całą hałdę pod garażem.

Skomentuj