Czynne od 6 do 22. Miasto wprowadza ciszę nocną na swoich obiektach sportowo-rekreacyjnych

16

Od 6.00 do 22.00 możemy korzystać z miejskich placów zabaw, siłowni zewnętrznych i stref street workoutu. Ramy czasowe określiła rada miasta w uchwalonym regulaminie korzystania z takich obiektów.

Wizyty w nich w niedozwolonych godzinach mogą się skończyć mandatem. Nocnych „gości” mundurowi mogą ukarać na podstawie art. 54 kodeksu wykroczeń:. „Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.”.

regulamin_placow_zabaw.pdf

16 KOMENTARZE

  1. Zapraszam na Pogorzelec na plac zabaw koło domu seniora tu dziennie po 22 jest tak głośno,że spać się nie da . Mam nadzieję,że to się zmieni i po 22 będą jakieś patrole egzekwować tą ciszę nocna.

  2. Przedział czasowy zbyt łaskawy. Od 8:00 do 21:00 wystarczy. Mogą na ten temat powiedzieć osoby mieszkające w pobliżu tych obiektów.

  3. Taki mandat powinni dostawać wszyscy ,którzy zakłócają spokój (krzyki, głośne zachowanie, hałasy itd) w ogóle w sferze publicznej. Czyli wszędzie powinna wrócić cisza nocna 22-6 (w publicznych miejscach i w sferze mieszkalnej- bloki, budynki itd.). Jak na razie nocnym wojażom społecznym towarzyszą : hałas-głośna muzyka i głośne zachowanie, wandalizm-niszczenie mienia, używki – alkohol, narkotyki itd. Powinien być zwiększony monitoring w Koźlu Stare Miasto (pewnie nie tylko). Do tego sporo nocnych patroli (nie tylko zmotoryzowanych).

  4. Najlepsze imprezy sa na placu zabaw w Cisowej, szczegolnie podczas wakacji….niestety służby nie kwapia sie z kontrola na tym obiekcie…

  5. dobry pomysł władz, popieram, pijane Mietki z tanim browarem nie powinny przebywać w takich miejscach , rano tylko tłuczone szkło po tych zakutych łbach, suweren bawi się za 500+ ciężko pracujących uczciwych obywateli takich jak ja i wielu na tym forum

  6. No nareszcie.Na placu zabaw na N.D.M , blisko żłobka,w kazdy weekend , zbiera się ,,towarzystwo” i zabawa trwa do późnych godzin nocnych.

  7. Nie odkomarzajcie tych stref to komary zrobią swoje i przegonią towarzystwo a tak na poważnie gdzie są służby odpowiedzialne za nocny spokój w mieście, czyżby pracowały od8/16,no tak kiedyś trzeba odpocząć.

    • W tej samej Francji (bo chyba o to ci chodziło pisząc francji) ogródki restauracji i bary są czynne w nocy i ludziom to nie przeszkadza. I żyją jakoś.

Skomentuj