czwartek, 28 marca 2024 21:46

Czym jest czwarta rewolucja cyfrowa? XII Seminarium Naukowe w ZSTiO w Azotach

Jak działają przedsiębiorstwa w cyfrowej rzeczywistości? Jak uczelnie wyższe przygotowują przyszłych inżynierów w cyfrowym świecie? Czy zawody w których kształcą się młodzi ludzie wytrzymają próbę czasu? Kiedy maszyny wirtualne zastąpią człowieka? Na te i wiele innych pytań odpowiadano podczas kolejnego seminarium naukowego w Azotach.

Tematem dwunastej już edycji seminarium naukowego organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach był "Przemysł 4.0".

Czwarta rewolucja przemysłowa, znana również jako Przemysł 4.0, zmierza do zjednoczenia zasobów materialnych i cyfrowych. Oznacza wykorzystanie możliwości, które współcześnie we wszystkich dziedzinach życia są stwarzane przez dane, narzędzia analityczne i technologie mobilne.

Wśród prelegentów m.in. Marcin Barth z Grupy Azoty ZAK S.A., Artem Chyruk z firmy Jokey Poland Sp. z o.o., Mirosław Szmajda, kierownik Katedry Automatyki na Politechnice Opolskiej oraz Mariusz Ptaszyński i Miłosz Horoszkiewicz z ETP Elektro Sp. z o. o.

- Seminarium organizujemy już po raz dwunasty i tym razem tematem jest "Przemysł 4:0". Postanowiliśmy pokazać go w innym wydaniu, firmy pokażą nam jak on funkcjonuje u nich. Jest to ciekawe i interesujące z punktu widzenia uczniów z różnych szkół z terenu powiatu, bo dotyczy ich przyszłości. Sama jestem ciekawa rozwiązań, które stosują nasze firmy - mówi Maria Staliś, dyrektor szkoły.

sven 10.04.2023 12:11
Terminy rozgrywania meczy rewelacyjne. Widać jakie komuchy rządzą w pzps. A wszystko pod kasę z transmisji…

🇨🇵 ℤ𝔸𝕂𝕊𝔸 🇨🇵 09.04.2023 18:14
Zaksa jeszcze nie doszła do siebie po powrocie z Włoch. Męczarnie od początku meczu. Na drugiej przerwie w pierwszym secie już było 7 punktów straty. Walili nasi po autach i oddawali te punkty bezsensownie. Kompromitacja w tym secie niestety. Ale tak to jest jak Warszawa miała czas na przygotowania a nasi dopiero w piątek wrócili z Włoch. Dobrze, że im nie kazali grać od razu po podróży. To jest chore wszystko. Jeszcze niech ligę powiększą i grają więcej meczów o nic w rundzie zasadniczej. Potem nawet nie ma czasu na porządną regenerację przed najważniejszą częścią sezonu. Trzeba się jakoś sprężyć i przepchnąć ten mecz, bo jutro kolejny. W drugim secie jak lepiej nasi zaczęli, to zaraz stracili całą przewagę. Na szczęście kozły zdobyły kilka punktów w drugiej części seta i to wystarczyło do wygranej. Trzeci set w miarę wyrównany od początku. Ale Warszawa już tak nie tłucze na zagrywce. Nasi uzyskali 4 punkty przewagi w drugiej części seta ale zaraz ją stracili po blokach na Bednorzu i Śliwce. Nie wiem dlaczego trener w ogóle nie wpuszcza Hubera na boisko za Paszyckiego. Blok by się przydał lepszy i zagrywka. W LM też nie grał i dalej siedzi na ławie. Żeby nie zapomniał jak się odbija piłkę. Dobrze, że tego seta wygrali. Zamiast ich dobić w czwartym secie to znowu trzy punkty straty w połowie seta i trzeba odrabiać. Dobrze, że Warszawa też się myli w ataku ale zanowu tłucze nas tą zagrywką i straciliśmy kolejne punkty. Widać, że naszym ciężko się gra. Znowu proste błędy w końcówce i Warszawa odskoczyła na trzy punkty. I jeszcze czelendż nietrafiony. Jak już kozły odrobiły straty to zawali na własne życzenie końcówkę po wywaleniu piłki w aut przez Kaczmarka. Leją siłowo grającą Perugię a męczą się z Warszawą. Jakoś trzeba wyciągnąć ten mecz. Wyrównany początek piątego seta. Dwa punkty przewagi Zaksy przy zmianie stron. Dobrze, że nasi wzięli czelendż, bo był aut po zagrywce Kowalczyka a nie żaden as serwisowy. Dzieki temu odskoczyliśmy i już można było kontrolować końcowkę meczu. Dobrze, że jest pierwsze zwycięstwo. Ale 2,5 godziny grali. Teraz trzeba się jakoś zregenerować przed drugim meczem i go wygrać żeby mieć solidną zaliczkę przed wyjazdem do Warszawy.