Czy ulice Mieszka I i Przemysława II na os. Piastów będą jednokierunkowe? Dzisiaj konsultacje

6

Dzisiaj o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr19 odbędą się konsultacje z mieszkańcami osiedla Piastów w sprawie możliwości zmiany organizacji ruchu na ulicach Mieszka I oraz Przemysława II.

Mieszkańcy będą mogli przedyskutować sprawę oraz złożyć ankietę, w której wypowiedzą się na temat zasadności wprowadzenia na wyżej wymienionych ulicach ruchu jednokierunkowego. Ocenie zostaną poddane dwa projekty przygotowane przez wydział komunikacji i transportu starostwa powiatowego.

Przygotowane rozwiązania mają przyczynić się do ułatwienia komunikacji m.in. w pobliżu szkoły i poprawy bezpieczeństwa w szczególności przy zakręcie na ul. Mieszka I, który notorycznie jest blokowany przez parkujące tam samochody.  Wśród mieszkańców pojawiają się jednak obawy wobec przepustowości skrzyżowania łączącego ul. Królowej Jadwigi z Al. Jana Pawła II w pobliżu stacji Orlen, które będzie musiało przyjąć dużo znacznie większy ruch samochodów wyjeżdżających z tej części osiedla.


6 KOMENTARZE

  1. Mieszkam na piastach, niedaleko szkoły, od lat razem znajomymi i sąsiadami stwierdzimy że powinny być tam jednokierunkowe,tylko zastanawia mnie to że dowiaduję się o spotkaniach i konsultacjach siedząc w pracy. Nikt i nic wcześniej nie ogłasza,czy w tym mieście nie ma nikogo odpowiedzialnego za przepływ ważnych informacji

  2. Nie mieszkam na Piastach, za to często robię zakupy w „Groszku” (jeszcze niedawnym „Piotrze i Pawle”). Nie widzę, aby ulica Królowej Jadwigi była przeciążona ruchem. Sensowna jest propozycja, aby ruch z tych dwóch ulic został w nią skierowany. Zdarza mi się zjechać z A. Jana Pawła II w ul. Mieszka, w kierunku miejscowej przychodni, apteki czy szkoły. Wyjechać z niej w którąkolwiek stronę – zwłaszcza przy ilości zaparkowanych przy niej samochodów i ruchu dwustronnym, graniczy niemalże z ekwilibrystyką. To ma sens, jestem za!

  3. Ogłoszenia wisiały przyklejone na każdych drzwiach wejściowych do klatki schodowej. Tydzień wcześniej. Jeśli nie było ich na waszych klatkach to znaczy że przy opisywanych ulicach nie mieszkacie. A cała sprawa najbardziej dotyczyła mieszkańców. Z tego co wiem zostanie tak jak jest bo najbardziej zainteresowaną stroną jeśli chodzi o jednokierunkowość była szkoła. Jako mieszkaniec mogę powiedzieć że w godzinach popołudniowych, w czasie wakacji itd. jest normalnie. Tylko rodzice pragnący zostawić dzieci pod samymi drzwiami szkoły powodują komplikacje.

Skomentuj