Czy ulica Głowackiego zostanie deptakiem? Urzędnicy będą konsultować się z mieszkańcami

12

Kiedyś ul. Głowackiego tętniła życiem. Miasto podejmuje działania, aby znów tak było. Rewitalizacja tej części Śródmieścia to jeden z pomysłów na wykorzystanie środków z funduszy „norweskich”. Na to, jak bardzo zmieni ona swoje oblicze, bezpośredni wpływ będą mieli mieszkańcy i przedsiębiorcy.

Swoimi opiniami na temat planowanej inwestycji można podzielić się za pośrednictwem ankiety internetowej. Formularz dostępny jest na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmNWIaRv_wj7hY1j-fblx41tUDlOmlXVRgCEPNrbTkDMkFkw/viewform.

Dodatkowo ankieterów spotkamy w terenie. 25 maja (środa) od godz. 9:00 do 13:00 będą oni pytać przechodniów, jaki charakter ul. Głowackiego im się marzy. Towarzyszyć im będą również projektanci, którzy odpowiedzą na pytania związane z przygotowywaną koncepcją.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Projekt jest współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

12 KOMENTARZE

 1. Jescze niech za montują automaty do słonecznika dla cygan….. Romów żeby cygan miał czym pluć na deptak

 2. To jest inwestycja przeprowadzana o 20 lat za późno. Ten pomysł już kiedyś był i wtedy lokalni przedsiębiorcy się jemu sprzeciwili. Efekty widać dziś gołym okiem, gdy większość tych przedsiębiorców już nie funkcjonuje, a życie wyprowadziło się w inne rejony miasta. Ale z drugiej strony lepiej późno niż wcale.

 3. Pewnie zamknąć drogę i zrobić deptak to nie problem. Problemem będzie zachęcenie ludzi aby tam przyszli. To musi postać kilka knajpek, jakiś pub, lodziarnie itd. Patrząc na to że już teraz tych lokali nie ma za dużo to czarno widzę aby nagle utrzymało się w tej okolicy kilka dodatkowych obiektów. Tylko kto w taki niepewny biznes zainwestuje?

  • A ja się pytam urzędników kiedy będzie czynny most przy Zakładach w Blachowni. Jak dlugo będziemy tracić pieniądze za dojazdy okrężną drogą. Autobusy niestety z Azot lub Koźla Rogi bez przesiadki nie dojeżdżają. Może by uruchomić linie kolejową tak jak to było przed laty. No cóż miasto możliwości.

 4. Zostawcie ten slams! Żeby deptak miał sens musi być ciekawa architektura, sklepiki, knajpy i trochę zieleni. Kto nim będzie chodził? Romowie do swoich mieszkań socjalnych?

 5. To chyba będzie deptak tylko dla Romów ,bo nikt inny już tamtędy nie chodzi.
  Rozumiem że nie ma na co już wydawać kasy to robi się taki perełki aby przypodobać się kolejnym wyborcom,którzy żyją z zasiłku.

 6. Deptaki robi się tam, gdzie ludzie chodzą w nadmiarze między zbyt dużą ilością samochodów. Tej uliczce to nie grozi, bo tam nie ma po co chodzić.

 7. Ludzie bardzo dużo spacerują i jeżdżą na rowerach. Deptak zachecilby ludzi na pewno. Teraz omijam to szerokim łukiem.

 8. Za komuny nie tworzono gett mniejszości tylko rozpraszano ich po całym mieście właśnie w celu integracji i resocjalizacji. Dzisiaj metoda jest inna. Robi się getta a potem za pieniądze „nowoczesnych” państw buduje się deptak, też w celu integracji. Oczywiście nie ma to zupełnie sensu bo utrwala się tylo izolację mniejszości. Łatwo sobie wyobrazić jak ten deptak będzie funkcjonował. Tak jak nowojorski Harlem.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj