Czy te drzewa naprawdę trzeba wyciąć? Nadleśniczy Paweł Hajduk z Nadleśnictwa Kędzierzyn gościem Studia KK24.pl

8

Planowana wycinka drzew wokół osiedli w Kędzierzynie-Koźlu wzbudziła wiele kontrowersji. Mieszkańcy postanowili walczyć o zieloną barierę, która odgradza ich od zakładów przemysłowych – pojawiła się petycja, temat trafił na sesję rady miasta. Dlaczego drzewa muszą być wycięte? Czy nie da się tego uniknąć? A może przejęcie przez gminę lasów mogłoby coś zmienić? Na te i inne pytania w Studiu KK24.pl odpowiada nadleśniczy Paweł Hajduk z Nadleśnictwa Kędzierzyn:

8 KOMENTARZE

  1. A niby skąd wziąć kasę na 500+ 13 i 14 emeryturę czy dotację dla kopalń ?
    41 nowych podatków, złoto sprzedane, pieniądze dodrukowane, a w skarbonce jeno wiatr !
    Tylko patrzeć jak te „Janosiki” podniosą nam podatki bezpośrednie lub składki…

  2. Niedawno prowadzono wycinkę drzew na osiedlu Azoty w rejonie ul. Mostowej za byłym stadionem. Teren nierówny z lejami po bombach z ruinami jakichś budowli i małych bunkrów.Drzewostan z dominacją brżóz,samosiejek i dużą ilością wiatrołomów. Kiedy tereny te należały do ZA Kędzierzyn nie były lasem a terenem zadrzewionym. Słusznie, że prowadzono na tym obszarze wycinkę, pod warunkiem jego ponownego zadrzewienia. Ale na tym terenie ścięto również pojedynczo występujące dorodne drzewa liściaste np.dęby. O dorodności tych drzew świadczą pozostałe po ścięciu tych drzew pnie których średnice dochodzą nawet do 90 cm.W tytule wywiadu jest pytanie” Czy te drzewa naprawdę trzeba wyciąć? „No właśnie. Czy tych kilkadziesiąt dorodnych drzew liściastych Trzeba było wyciąć? Mam wątpliwości.

  3. Jak każdy pisior, pięknie bajki opowiada. Od lat takie bałaganu w lasach nie było jak teraz. Wiatrołomy zalegają latami, przecinki nie są robione, brak pielęgnacji. A tu taka troska i masowa wycinka w trosce o ludzi. Niebezpieczne lasy to bardzo ciekawe określenie z ust „leśnego biznesmena”. Mieszkańcy Piastów będą mieć pas 70 m lasu, pisiorscy bandyci w zielonych mundurach wam zrobią dobrze.

Skomentuj