Czy rondo Milenijne doczeka się przebudowy? Senator Godyla interweniuje u ministra infrastruktury

29

To newralgiczny punkt na drogowej mapie Kędzierzyna-Koźla. W godzinach szczytu często tworzą się tu korki, a jego zablokowanie powoduje paraliż komunikacyjny w mieście. Przebudowa ronda Milenijnego to temat, który często pojawia się wśród mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Do sprawy odniósł się również senator Beniamin Godyla, który w oświadczeniu do ministra infrastruktury postuluje rozbudowę ronda.

29 KOMENTARZE

 1. Super! Bardzo dobrze przygotowane pismo. Cieszę się, że myślimy perspektywicznie i „do przodu”. 3mam kciuki, żeby minister to „klepnął”.
  Pozdrawiam.

 2. Idealną okazję do poprawy przepustowości ronda właśnie zmarnowano. Wystarczy popatrzeć na zdjęcie i od razu widać ze jest sporo miejsca aby wykonać skręt z obwodnicy na Kłodnicę i z Kłodnicy na obwodnicę. Przy przebudowie mostu z pewnością można byłoby to zrobić.

 3. Może przy okazji pan senator by UJAWNIŁ, kto tego „rondla” wymyślił, ? kto wtedy rządził i kto był PRZECIWNY DOTACJOM państwowym na rozbudowę obwodnicy??

  Tylko se tak pytam?

 4. To teraz się dowiedział się o korkach w tym miejscu? a sprawę benzenu już wyniuchał?
  Jeszcze z dwa tygodnie i referendum o odwołanie jaśnie nam panującej podpisze co najmniej 1/2 mieszkańców KK

 5. Przebudowa ronda to moim zdaniem zły pomysł, ponieważ połowa kierowców nie potrafi poprawnie jeździć samochodem. Jeśli pojawią się dodatkowe pasy, skończy się to większą ilością stłuczek i w związku z tym zatorów. Potrzebna jest alternatywna droga.

 6. Teraz jest Koźle blokowane przez natłok pojazdów. Smród spalin, hałas i wstrząsy wywołane przez przejeżdżające ciężkie pojazdy. Zgraja urzędasów za to odpowiedzialna nic sobie nie ma do zarzucenia.
  To teraz pomysły z przebudową ronda….. i co jeszcze ?

 7. No to pilnie trzeba zmienić zakres prac przy rozpoczętym wczoraj remoncie mostu nad Kłodnicą i go poszerzyć do czterech pasów jezdni.

 8. Senator opozycji pisze do Ministra Rządu, a później idzie do Senatu i temu właśnie Rządowi prawi złośliwości i bardzo konkretnie głosuje na szkodę tegoż Rządu i jego pomysłów a nawet przeciw swojej niedawnej koleżance Lidii, więc pewnie się uda przekonać Pana Ministra Adamczyka, członka Rządu… Buchachachacha.

 9. Szkoda, że nie jest u nas jak w Arabii Saudyjskiej. Podanie do króla i 4 pasy dodatkowe w najnowszej technologii

 10. Gdyby takie pismo wystosował oddany regionowi Kłosowski, Viola, ostatecznie Peczkis to miało by to moc sprawczą. Niszczarki i zamrażarki dokumentów które dostarczył rządowi handlarz bronią pracują w piwnicach ul. Świńskiej eeeep Wiejskiej! pełna parą.

 11. W tej sprawe już były pisma do Rządu. To skrzyżowanie drogi krajowej i wojewódzkiej, a do tego to główne skrzyżowanie na drodze do Koźla, Kłodnicy wieć w godzinach szczytu i dojazdach/powrotach z pracy są korki. Jedyny sposób to budowa estakady w ciągu drogi nr 40, aby zapewnić ciągły bezkolizyjny przejazd, a rodno rozbudować pod estakadą. Tylko takie rozwiązanie zapewni w miare płynny przejazd.

 12. Poraz kolejny proszę żądzących tym grajdolem o jak najszybsze załatwienie projektu i kasy na estakadę nad rondem i prawo skręty gdyż z moich europejskich doświadczeń wiem że jest to jedyna alternatywa aby rozkorkowac jedyna drogę z kędzierzyna do kozla i na południe polski. Inaczej cała ta obwodnica nie ma sensu.

 13. Tak, tak czepiaj się dalej, wczoraj przejeżdżałem koło 17 i co? Tylko wiart tam hulał, czy nie można by wymóc na wykonawcy pracy na dwie zmiany albo zapłacić za nadgodziny aby skrócić i przyspieszyć wymianę mostu bo jak na cztery dni pracy to efekt jest co najmniej mizerny, zerwany asfalt i podbudowa na odcinku 50 m nie jest szczytem możliwości w tym mieście niemożliwości.

 14. Woli rozbudowy nie ma w Urzędzie Miasta. Pani prezydent zamiast rozbudować most nad Kłodnicą, aby upłynnić ruch i już być gotowym na przebudowę ronda wyda milion złoty na remont nie swojego mostu (most do zakładów w Blachowni, który jest własnością zakładów, to że się nie przyznają nie znaczy że nie są właścicielem, niech to udowodnią). W tym mieście mamy urzędników chorych na krutkowzroczność, żadnej wizji na przyszłość liczy się tylko tu i teraz. Miasto niemożności.

 15. Potrzebny większy krzyż zamiast remontu mostu no i na środku ronda z gliny ulepionego wojtyłę wstawić należy bezdyskusyjnie

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj