Czy rondo Milenijne doczeka się przebudowy? Senator Godyla interweniuje u ministra infrastruktury

29

To newralgiczny punkt na drogowej mapie Kędzierzyna-Koźla. W godzinach szczytu często tworzą się tu korki, a jego zablokowanie powoduje paraliż komunikacyjny w mieście. Przebudowa ronda Milenijnego to temat, który często pojawia się wśród mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Do sprawy odniósł się również senator Beniamin Godyla, który w oświadczeniu do ministra infrastruktury postuluje rozbudowę ronda.

29 KOMENTARZE

 1. Super! Bardzo dobrze przygotowane pismo. Cieszę się, że myślimy perspektywicznie i „do przodu”. 3mam kciuki, żeby minister to „klepnął”.
  Pozdrawiam.

 2. Idealną okazję do poprawy przepustowości ronda właśnie zmarnowano. Wystarczy popatrzeć na zdjęcie i od razu widać ze jest sporo miejsca aby wykonać skręt z obwodnicy na Kłodnicę i z Kłodnicy na obwodnicę. Przy przebudowie mostu z pewnością można byłoby to zrobić.

 3. Może przy okazji pan senator by UJAWNIŁ, kto tego „rondla” wymyślił, 😉 kto wtedy rządził i kto był PRZECIWNY DOTACJOM państwowym na rozbudowę obwodnicy🤔😟

  Tylko se tak pytam😎

 4. To teraz się dowiedział się o korkach w tym miejscu? a sprawę benzenu już wyniuchał?
  Jeszcze z dwa tygodnie i referendum o odwołanie jaśnie nam panującej podpisze co najmniej 1/2 mieszkańców KK

 5. Przebudowa ronda to moim zdaniem zły pomysł, ponieważ połowa kierowców nie potrafi poprawnie jeździć samochodem. Jeśli pojawią się dodatkowe pasy, skończy się to większą ilością stłuczek i w związku z tym zatorów. Potrzebna jest alternatywna droga.

 6. Teraz jest Koźle blokowane przez natłok pojazdów. Smród spalin, hałas i wstrząsy wywołane przez przejeżdżające ciężkie pojazdy. Zgraja urzędasów za to odpowiedzialna nic sobie nie ma do zarzucenia.
  To teraz pomysły z przebudową ronda….. i co jeszcze ?

 7. No to pilnie trzeba zmienić zakres prac przy rozpoczętym wczoraj remoncie mostu nad Kłodnicą i go poszerzyć do czterech pasów jezdni.

 8. Senator opozycji pisze do Ministra Rządu, a później idzie do Senatu i temu właśnie Rządowi prawi złośliwości i bardzo konkretnie głosuje na szkodę tegoż Rządu i jego pomysłów a nawet przeciw swojej niedawnej koleżance Lidii, więc pewnie się uda przekonać Pana Ministra Adamczyka, członka Rządu… Buchachachacha.

 9. Gdyby takie pismo wystosował oddany regionowi Kłosowski, Viola, ostatecznie Peczkis to miało by to moc sprawczą. Niszczarki i zamrażarki dokumentów które dostarczył rządowi handlarz bronią pracują w piwnicach ul. Świńskiej eeeep Wiejskiej! pełna parą.

 10. W tej sprawe już były pisma do Rządu. To skrzyżowanie drogi krajowej i wojewódzkiej, a do tego to główne skrzyżowanie na drodze do Koźla, Kłodnicy wieć w godzinach szczytu i dojazdach/powrotach z pracy są korki. Jedyny sposób to budowa estakady w ciągu drogi nr 40, aby zapewnić ciągły bezkolizyjny przejazd, a rodno rozbudować pod estakadą. Tylko takie rozwiązanie zapewni w miare płynny przejazd.

 11. Poraz kolejny proszę żądzących tym grajdolem o jak najszybsze załatwienie projektu i kasy na estakadę nad rondem i prawo skręty gdyż z moich europejskich doświadczeń wiem że jest to jedyna alternatywa aby rozkorkowac jedyna drogę z kędzierzyna do kozla i na południe polski. Inaczej cała ta obwodnica nie ma sensu.

 12. Tak, tak czepiaj się dalej, wczoraj przejeżdżałem koło 17 i co? Tylko wiart tam hulał, czy nie można by wymóc na wykonawcy pracy na dwie zmiany albo zapłacić za nadgodziny aby skrócić i przyspieszyć wymianę mostu bo jak na cztery dni pracy to efekt jest co najmniej mizerny, zerwany asfalt i podbudowa na odcinku 50 m nie jest szczytem możliwości w tym mieście niemożliwości.

 13. Woli rozbudowy nie ma w Urzędzie Miasta. Pani prezydent zamiast rozbudować most nad Kłodnicą, aby upłynnić ruch i już być gotowym na przebudowę ronda wyda milion złoty na remont nie swojego mostu (most do zakładów w Blachowni, który jest własnością zakładów, to że się nie przyznają nie znaczy że nie są właścicielem, niech to udowodnią). W tym mieście mamy urzędników chorych na krutkowzroczność, żadnej wizji na przyszłość liczy się tylko tu i teraz. Miasto niemożności.

 14. Potrzebny większy krzyż zamiast remontu mostu no i na środku ronda z gliny ulepionego wojtyłę wstawić należy bezdyskusyjnie

Skomentuj