Czy niemożliwe stanie się możliwe? Gwiazdy włączyły się do walki o życie Kuby

3

Życie trzyletniego chłopca z Poborszowa wyceniono na 2,5 mln złotych. To ogromna kwota, jednak możliwa do zdobycia, jeśli każdy z nas zdecyduje się pomóc. Do walki o życie chłopca dołączyły również gwiazdy, które przekazują na aukcjĘ facebookową wiele przedmiotów. 

Adam Małysz, Marcin Gortat, Dorota Szelągowska i Sławomir. To jedne z gwiazd, które również pomagają Kubie, przekazując na licytacje przedmioty z autografem.

„Magiczne Licytacje dla Kubusia” to akcja społeczna, której celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie trzyletniego Kuby, który zmaga się z ciężką chorobą jaką jest neurofibromatoza typu pierwszego. W jego ciele tworzą się guzy, ma bolesne żylaki i założoną cystostomię, którą co tydzień należy wymieniać. Jest to dla Kuby bardzo trudne. Problemy z nerkami wywołały wodonercze i refluks. Każdy dzień przynosi Kubusiowi ogromną dawkę bólu i z każdym kolejnym dniem maluch staje się coraz słabszy. Jedyna nadzieja, to eksperymentalne leczenie w USA. Niestety to szansa bardzo kosztowna, bo warta 2,5 mln złotych. Rodzina chłopca robi co może, aby zebrać pieniądze, jednak bez pomocy ludzi dobrej woli, nie uda się uratować chłopca.

Pomysłodawcami akcji społecznej są Sandra Gromada i Tomasz Kotowicz, team pomocowy z Kędzierzyna-Koźla, który administruje grupę „Magiczne Licytacje dla Kubusia” na facebooku.

Magiczne licytacje dla Kubusia to już ponad 4600 osób. Dzięki licytacjom, do dnia dzisiejszego udało się uzbierać 90 tysięcy złotych. Łącznie z darowiznami zebrana jest suma 550.000 złotych. Jednak to wciąż kropla w morzu, aby osiągnąć cel zbiórki dla Kubusia. Do pomocy Kubie włączają się gwiazdy, od których dostajemy unikatowe przedmioty na licytację m.in. piłkę z autografem Marcina Gortata, zawodnika NBA, płytę z autografem od Sławomira, zestaw od Doroty Szelągowskiej, koszulkę meczową i zestaw gadżetów ZAKSY, gadżety od zespołu ŁZY, przejazd autem wyścigowym po torze sportowym, gadżety od firmy Eko-Okna, zaproszenia do restauracji, swoje wyroby: pierogi, kiełbasę, ogórki, grzybki, rękodzieło, vouchery na lody, animacje dla dzieci, bony do salonu optycznego MAXIMA., wejściówki do Parku Miniatur Inwałd. A to wszystko dla naszego Kubusia. Otwórzmy nasze serca i wesprzyjmy chłopca w walce z chorobą – apelują Sandra Gromada i Tomasz Kotowicz.

Kuba leczenie musi rozpocząć jak najszybciej, więc nie ma dnia do stracenia. Każdy z nas może dać chłopcu szansę na zdrowie i wesprzeć go nawet niewielką sumą pieniędzy.

Wystarczy wejść na stronę i wziąć udział w licytacjach:  https://www.facebook.com/groups/748367555912390/about

Kubie możemy również pomóc przelewając dowolną sumę pieniędzy na konto chłopca: https://www.siepomaga.pl/magiasupermy?fbclid=IwAR27Efhl8Lx-kqJM-Rwsq_98Fb6plorE4cxiOxL6z-j-8sefbz4PXRMPptc

3 KOMENTARZE

  1. Czytam, czytam bo o gwiazdach, a ani słowa o Porowskiej, Bortniczuku czy Kowalskim, już o Czocharze czy Newadzie nie wspominając.

    • albo taki europoseł niJaki,
      czy Kłosowski, który to najwięcej wpłacił do kasy PiS, gdzie i tak te pieniądze pójdą „na przelew” mógłby coś pożytecznego w życiu zrobić choć raz, a nie ciągle pluć na niepolaków

Skomentuj