Czy na terenie miasta grasują wilki? Makabryczne znalezisko w lesie [Uwaga, drastyczne zdjęcie]

10

Doniesienia o obecności wilków w rejonie Kędzierzyna-Koźla docierają do naszej redakcji już od zeszłego lata. Nie można wykluczyć, że teraz pojawiły się one w lasach na terenie samego miasta. Czytelniczka przesłała nam bardzo niepokojące zdjęcie.

W zeszłym roku wilki dwa razy zauważono w gminie Bierawa – we wrześniu, następnie w listopadzie. Od niedawna pojawiają się także sygnały świadczące o tym, że drapieżniki zbliżają się do miasta. Na ślady żerowania prawdopodobnie pozostawione przez wilki mieszkańcy natknęli się najpierw w rejonie zakładów w Azotach. Teraz dokonano kolejnego znaleziska.

W sobotę 16 lutego nasza czytelniczka natknęła się na rozszarpaną i częściowo pożartą sarnę w lesie w Lenartowicach, a więc blisko osiedli mieszkaniowych. Jeśli to miejsce ucztowania wilków, prawdopodobnie zbliżają się one do siedzib ludzkich w ślad za zwierzyną, na którą polują.

W przypadku zauważenia wilków nie należy do nich podchodzić ani nawiązywać interakcji tylko spokojnie się oddalić.

10 KOMENTARZE

  1. Myślę, że w Lenartowicach nie wilki rozszarpały ciało sarny. Musiały by pokonać Kanał Gliwicki. Należą wprawdzie do świetnych pływaków, ale okolica kanału przy kompleksie leśnym jest zurbanizowana a one są trochę bojaźliwe.

  2. Ja bym nie panikował za wcześnie, sarna mogła paść od spotkania z samochodem a resztę zrobiła zwierzyna, Wilk by nie zostawił „na potem”.

  3. Dobre, Janusz.A poza tym wedle zdjęć, nie ma rozszarpanego gardła.Zatem to nie wilk.Może odeszła z powodu serca ,a dobrały się do niej lisy i inne kuny.Murem za wilkami.Za dzikami.

Skomentuj