Czy LKJ Lewada zostanie w GOSiR w Zakrzowie? Piotr Kanzy liczy, że uda się osiągnąć porozumienie

10

W ostatnich dniach na łamach KK24.pl ukazał się apel Andrzeja Sałackiego do radnych gminy Polska Cerekiew, w spawie wynajmu stajni oraz dzierżawy przez LKJ Lewada jeździeckiej części obiektu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakrzowie (czytaj). Do sprawy odniósł się Piotr Kanzy, wójt gminy Polska Cerekiew. Jego stanowisko przedstawiamy poniżej.

Sprawa tak naprawdę dotyczy dwóch elementów. Pierwsza to kwestia dzierżawy przez LKJ Lewada części jeździeckiej GOSiR w Zakrzowie. Do tej pory klub korzystał z formy dzierżawy w trybie bezprzetargowym, jednak zgodnie z wymogami prawnymi po trzech latach użytkowania, aby klub mógł dalej korzystać z ośrodka na dotychczasowych zasadach, rada gminy musi wyrazić zgodę na dalszą dzierżawę w tym trybie. Osobiście dwa razy w dniach 17 marca i  19 maja 2022 roku przedłożyłem radzie projekt takiej uchwały, jednak każdorazowo nie uzyskał on wymaganej większości. W związku z tym na dzień dzisiejszy LKJ Lewada będzie mógł wziąć udział w postępowaniu przetargowym.

Bez względu na to, kiedy takowy przetarg nastąpi, LKJ Lewada otrzymał od rady gminy Polska Cerekiew gwarancję możliwości prowadzenia działalności w gminnym obiekcie do końca 2022 roku. Decyzja rady gminy wynikała nie ze złej woli wobec klubu, ale z chęci ustalenia nowych stawek z tytułu dzierżawy i chęci zwiększenia przychodów gminy. W mojej opinii zabrakło rozmowy obu stron w momencie, kiedy pojawiły się pierwsze wątpliwości dotyczące przedłużenia umowy. Wiedząc przecież o kłopocie, klub mógł zainterweniować, niestety nie zrobił nic.

Drugą częścią sprawy jest dzierżawa stajni „na dole” (numer 2), na której wypowiedzenie umowy otrzymał klub Lewada. Zostałem do tego działania zobligowany przez radę gminy, która zadecydowała o odpłatnej dzierżawie stajni nowemu podmiotowi, który szczegółowo przedstawił plan na swoją działalność oraz zadeklarował remont budynku.

Cały czas szukam kompromisowych rozwiązań i mam jeszcze nadzieję, że uda się nam wypracować porozumienie łączące zarówno interesy gminy, LKJ Lewada oraz Gminnego Ośrodka i Rekreacji w Zakrzowie.

 

10 KOMENTARZE

 1. Acha ?
  Dlatego powtarzam swoją propozycję, aby pan Andrzej Sałacki nad tym Ośrodkiem Olimpijskim wywiesił flagę Niemiec.?

  Taką OGROMNIASTĄ flagę co ma wszystkie flagi pod sobą ??
  I żeby ogłosił, że „Lewada” jak klubem NIEMIECKIM ?
  Wtedy radni się uspokoją i zostawią w spokoju najlepszy klub jeździecki w Polsce.?

  Ba!!! Będą zachwyceni takim obrotem spraw i wsio budiet charaszo?

 2. Byc moze! Czego sie nie robi dla kassy! Na tych „jego” terenach setki poleglych zagrzebano tak ze napewno jakis podklad niemiecki sowie wygrzebal w postaci np. jakiegos helmu itp:DD

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj