Czwarty cross duathlon Twierdza. Zawodnicy rywalizowali na kozielskiej wyspie. FOTOREPORTAŻ

8

Na kozielskiej wyspie odbyła się dziś czwarta edycja cross duathlonu Twierdza. Na starcie zawodów stanęło kilkudziesięciu zawodników, którzy rywalizowali na trudnej trasie o łącznej długości 22 kilometrów.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w niecodziennej formuje. Zaczęli od dwóch pętli biegowych o długości 2 km każda, następnie przyszedł czas na cztery pętle kolarskie (każda o długości 4 km), aby zakończyć biegiem na dystansie 2 kilometrów. Po kilkudniowych opadach trasa, szczególnie na odcinku kolarskim była bardzo grząska, a zawodnicy momentami musieli walczyć o utrzymanie się w siodełku.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Jarosław Smoleń z Mysłowic, który pokonał trasę w czasie 1:16:32. Drugie miejsce zajął Kamil Kalamarz z Rybnika (1:21:18), trzeci był Łukasz Rubik z Namysłowa (1:22:26). Wśród pań zwyciężyła Iwona Wilkowska z Kędzierzyna-Koźla (1:39:13) przed Moniką Gembalą z Bełku (1:48:14) i Kingą Kuczyńską z Kędzierzyna-Koźla (1:50:13).

Rywalizację sztafet wygrali Arkadiusz Jajuga i Tomasz Szulczewski z ekipy Cardio-Sport Scott MTB/Anton Team (1:08:19), kolejne miejsca zajęły ekipy Gomola Trans Airco (1:12:04 – Sebastian Smolarz/Sebastian Smolorz z Błażejowic) i Rydz Team/Paterak Rowery (1:12:22 – Piotr Bieliński i Michał Paterak z Kędzierzyna-Koźla).

8 KOMENTARZE

  1. Czerwona strefa, a grupa debili bez zasłoniętych ust i nosa. Gdzie policja!!! Od razu na wszystkich uczestników nałożyć prewencyjną kwarantannę to się nauczą!!!

  2. Jeszcze 2 miesiące temu nikomu by nie przeszkadzała taka impreza, dzisiaj nie wypada bo tak powiedzieli w TV. Nie jestem koronasceptykiem, ale mam wrażenie że to władza decyduje kiedy mamy się bać. Mimo wszystko warto przestrzegać reżimu sanitarnego, chociażby żeby się nie zarazić grypą czy zwykłym przeziębieniem.

Skomentuj