Czwartoligowcy z Większyc wreszcie będą grać u siebie. Rusza długo wyczekiwany remont boiska

9

Sympatycy LKS-u Po-Ra-Wie Większyce po latach przerwy znów będą mogli obejrzeć swoich pupili na domowym obiekcie. Miejscowe boiska w ciągu najbliższych miesięcy zostanie gruntownie przebudowane i przystosowane do warunków czwartoligowych.

Piłkarze z Większyc od siedmiu lat z powodzeniem reprezentują nasz powiat w najwyższej klasie rozgrywkowej w regionie. W tym czasie rozgrywali swoje mecze na stadionach w Koźlu i Reńskiej Wsi, bo ich boisko nie spełniało wymogów Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Wkrótce ma się to jednak zmienić. Ruszyły prace budowlane, których najważniejszym efektem ma być wypoziomowanie płyty boiska.

O przebudowę boiska działacze i sympatycy klubu z Większyc zabiegali od dłuższego czasu. Wreszcie zadanie udało się wprowadzić do budżetu gminy Reńska Wieś. Jesienią samorząd rozpisał przetarg, który rozstrzygnięto w grudniu. Wartą niespełna 820 tysięcy złotych (z czego 290 tysięcy złotych wynosi dotacja z Ministerstwa Sportu) inwestycję zrealizuje firma Grumix.

– Najważniejszym elementem prac będzie wyrównanie poziomu boiska. Płyta murawy zostanie też odsunięta od drogi krajowej, powstaną nowe trybuny, wiaty dla zawodników, ogrodzenie i piłkochwyty. Prace mają zakończyć się w czerwcu. Mam nadzieję, że w nowym sezonie nasz czwartoligowiec będzie mógł zagrać u siebie – opowiada wójt Reńskiej Wsi Tomasz Kandziora.

Zespół z Większyc jest obok Chemika Kędzierzyn-Koźle jednym z dwóch reprezentantów naszego powiatu w najwyższej klasie rozgrywkowej na Opolszczyźnie, występując na tym poziomie nieprzerwanie od sezonu 2014/15. Po rundzie jesiennej bieżącego sezonu zespół, którego trenerem jest Tomasz Hejduk zajmuje 4. miejsce w tabeli mając na swoim koncie 42 punkty.

9 KOMENTARZE

 1. To nie 4 ligowcy, to (popierdułka) – sezonowcy. Za kilka lat ta ch..owa drużyna zamelduje się na stałe w B klasie, bo tylko tam jest ich miejsce!

 2. 2014/15 4 miejsce w 4 lidze.
  2015/16 6 miejsce w 4 lidze.
  2016/17 3 miejsce w 4 lidze.
  2017/18 9 miejsce w 4 lidze.
  2018/19 13 miejsce w 4 lidze i FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO PUCHARU POLSKI
  2019/20 2 miejsce w 4 lidze.
  2020/21 4 na obecną chwilę
  7 sezonów w 4 lidze Proszę Pana – to troszkę więcej niż sezon.

 3. Kolejny klubik wydmuszka…bez młodzieży i zaplecza. Kasy zabraknie, to będzie wielki comeback do A-klasy. Tymczasem Hejduk się tam napina- pogonili go z Chemika, bo potrafił tylko gadać, ściągać ludzi ze Śląska i robić koszty. PAN TRENER – weź pan naszą Fortunę i z nią zrób wynik, a nie tam gdzie masz gotowy zespół i kasę.

 4. Gwoli ścisłości- aktualnie w barwach chemika gra więcej piłkarzy ze Śląska niż za Hejduka..A ilu wychowanków klubu?????🤔Niestety to klub nastawiony tylko i wyłącznie na wyniki, dzieciakom nie daje się szansy wykazania, dlatego coraz mniej ich tam trenuje. Z piłkarskim pozdrowieniem.

 5. Do Olo…bez charakteru, bez imienia ,bez nazwiska.

  Raczej nie staram się odpisywać i dyskutować na forum publicznym ale podałeś moje dane więc Ci odpowiem. Dlaczego odszedłem z Chemika wiedzą nieliczni i niech tak zostanie, lubię takich jak Ty którzy swoją zazdrością i życiową frustracja wypisują głupoty pod fałszywym nickiem, karmią się sukcesami innych i boli ich ,ze w małej wiosce wykonywana jest dobra robota. O mojej trenerskiej pracy mogą wypowiadać się tylko ludzie którzy ze mną współpracowali: zawodnicy, działacze i oni mogą mnie oceniać, mają takie prawo.

  To, kim będziesz, gdzie będziesz,
  w jakiej kondycji oraz jakim samopoczuciu za kilka lat,
  zależy…

  Zależy od tego, z kim aktualnie się zadajesz.
  Jakimi ludźmi się otaczasz, w jakim związku aktualnie jesteś.
  Kim się wzorujesz, kogo słowa bierzesz sobie do serca.
  Kto ma na Ciebie największy wpływ.
  Czy posłuchasz swego serca, czy jadu ludzi sfrustrowanych…..
  Olo więc jak masz znowu coś napisać to poprzyj to wiedzą merytoryczną albo wpadnij na trening zobaczyć jak ciezko pracujemy…

 6. No i się spięli… Chemik nastawiony na wyniki. A na co ma być nastawiony klub? Po to się trenuje, żeby był wynik.
  Chyba nie powinniście się odzywać w kwestii nastawienia na wyniki nie robiąc nic innego niż topiąc nasze pieniądze w grę w lidze podwórkowej i jeszcze biorąc pieniądze na remont boiska, chociaż kilka kilometrów dalej macie piękny stadion. Chemik sobie trenuje młodych zawodników, a wy ich kupujecie. Wstydźcie się. Kiedyś grali u nas chłopcy z okolicy, a teraz co? Chore ambicje prezesa i trenera i nasi chłopcy zesłani do drugiej drużyny.

  • Chemik sobie trenuje młodych zawodników, a wy ich kupujecie – kogo??????
   Chore ambicje prezesa i trenera i nasi chłopcy zesłani do drugiej drużyny – jacy chłopcy zesłani?

 7. Nie wiem o co gówno-burza… Ale odpowiem w kwestii zawodników Chemika: Kuchta, Karbownik, Łysek, Paczulla, Chojnowski, Rakowski, Sadyk, Tkaczyk, Tomeczek, Wojciechowski, Ogorzalek, Lelicki, Nikula,to miejscowi chłopcy, którzy od lat grają w Chemiku, bądź do niego wrócili. Co do dzieciaków, to nawet nie ma co komentować głupot.
  Lepiej swoje sprawy załatwiać u siebie, niż na forum. Chemika proszę nie mieszać, mamy swoją wizję Klubu i Drużyny i tyle w temacie.

Skomentuj