Czują chemię do futbolu. Piłkarskie zmagania pracowników Grupy Azoty ZAK. FOTOREPORTAŻ

1

Dziesięć drużyn wzięło udział w turnieju piłki nożnej, który dla swoich pracowników zorganizowała Grupa Azoty ZAK. Pracownicy firmy rywalizowali dziś na parkiecie hali Śródmieście.

Pierwotnie impreza miała odbyć się kilka tygodni temu na stadionie przy ulicy Chrobrego w Koźlu. Organizatorom szyki pokrzyżowała jednak deszczowa aura i zawody trzeba było przenieść. Miłośnicy piłki nożnej spotkali się ponownie dziś w hali sportowej przy alei Jana Pawła II. W rozgrywkach uczestnczyło dziesięć zespołów reprezentujących poszczególne wydziały w ZAK.

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła ekipa Chemical Brothers, której kapitanem był członek zarządu ZAK Kamil Bortniczuk.

– Stawiamy na sport nie tylko uprawiając go i integrując przez to załogę, ale także chociażby poprzez Zaksę, naszą dumę. Piłka nożna i siatkówka są nam bardzo bliskie – mówi Kamil Bortniczuk, kapitan zwycięskiej drużyny, który prywatnie jest czynnym piłkarzem w GKS Głuchołazy. – Trzeba było dziś sporo z siebie dać, aby wygrać ten turniej. Poziom sportowy był wysoki, ale przede wszystkim chodziło o integrację. – dodaje.

Zwycięzcy pokonali w finale ekipę OXO Team 2:0. W meczu o trzecie miejsce mierzyły się ekipy Automatyki i Wybitych Korków. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2, rzuty karne lepiej wykonywali gracze Wybitych Korków.

– Siódma edycja turnieju była bardzo udana. Wystąpiło dziesięć drużyn. Poza rozgrywkami sportowymi, które dostarczyły wielu emocji, mieliśmy też loterię fantową oraz konkurs. To była świetna zabawa w duchu sportowej rywalizacji – podsumowuje Łukasz Apostel z biura komunikacji Grupy Azoty ZAK.

Na zakończenie imprezy przyszedł czas na piłkarską zabawę z przymrużeniem oka. O miano SuperkoZAKa rywalizowali zawodnicy wytypowani z każdej z drużyn, którzy mierzyli się w kilku konkurencjach technicznych. W tym roku zaszczytne miano SuperkoZAKa wywalczył Mariusz Niwa, który został też wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Królem strzelców został Maciej Ochał, a najlepszym bramkarzem Michał Barszcz.

Zwycięska drużyna grała w składzie: Kamil Bortniczuk, Mariusz Ryba, Łukasz Apostel, Michał Barszcz, Maciej Ochał, Jacek Hałgas, Roman Skrzypczak, Tomasz Lach.

1 KOMENTARZ

Skomentuj