Czuć było od niego marihuanę. Jechał bez prawa jazdy, za to z narkotykami

3
Ilustracja/archiwum

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu zatrzymali 22-letniego kierowcę. Mężczyzna prowadził samochód pomimo, że nie miał prawa jazdy. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek (5 lipca), przed godziną 18:00 policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu patrolując centrum Kędzierzyna-Koźla zwrócili uwagę na samochód osobowy. Pojazdem tym kierował młody mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 22-letni kierowca nie posiada prawa jazdy. Dodatkowo uwagę funkcjonariuszy przykuł dobiegający z pojazdu charakterystyczny zapach marihuany.

Podczas przeszukania mężczyzny oraz auta funkcjonariusze znaleźli zielony susz oraz biały proszek. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że była to metamfetamina oraz marihuana.

22-latek został zatrzymany.  Usłyszał już zarzut. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

3 KOMENTARZE

  1. auto pewno nie jego. jak nie ma prawa jazdy to skąd miał wiedzieć co jest w aucie, pewnie mu ktoś podrzucił. mało to pokazują na yt.

  2. To zrobić nie ma prawa jazdy nie znaczy że nie ma samochodu. Mało to takich którzy jeżdżą bez prawka bo albo je stracili albo nigdy nie udało im się zdać

Skomentuj